Глава УГКЦ: «Українці більші "єврооптимісти", аніж самі мешканці Євросоюзу»

19.10.2017 21:24 6

Глава УГКЦ: «Українці більші

«Якщо Європа забуде своє християнське коріння, то не матиме більше підстав говорити про гідність людини, працювати для спільного блага та бути солідарною з іншими», − наголосив глава УГКЦ в інтерв’ю італійському виданню.
Щодо європейського коріння Східної Європи архієпископ Святослав зазначив: «Європа була побудована на трьох фундаментах: грецькій філософії, римському праві та Євангелії. Це стосується також Східної Європи. Отож, коли ми говоримо про політичну, економічну, географічну та культурну ідентичності Європи, відчуваємо себе її невід’ємною частиною».
Щодо політичного аспекту, то предстоятель УГКЦ вважає «українців більшими "єврооптимістами", аніж є самі мешканці Євросоюзу». Для підтвердження цієї тези він вказав на події Революції гідності: «Український народ ціною власної крові засвідчив відданість європейським цінностям».
Коментуючи сучасну кризу «європейського проекту», Святослав зазначив, що її причиною є заперечення християнської ідентичності Європи: «Намагання закритися у власному національному егоїзмі, різного роду національні екстремізми є наслідком процесу дехристиянізації». На його думку, християнською відповіддю на ці явища має бути любов: «Коли ми відчуємо, що Бог нас любить і ми живемо з його любові, тоді зможемо зрозуміти, що любов є способом буття».
На завершення інтерв’ю глава УГКЦ звернувся із закликом «припинити інвестувати в смерть». «Інвестуйте в життя. Інвестуйте не у війни, а в людський прогрес. Україна втомлена від війни. Якщо сьогодні в Україні продовжується війна, це тому, що хтось продовжує інвестувати в неї гроші… Якщо Європейський Союз – це союз миру, мусите зрозуміти, що війна в Україні – це війна в Європі. Лише тоді, коли ми зрозуміємо, що мир у Європі залежить від миру в Україні і будемо єдині, то я впевнений, що війна в Україні закінчиться», − висловив своє переконання владика Святослав.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Туры в Испанию на Коста дель Соль Как не ошибиться с выбором подарка для девушки Известное Эльслотс казино на деньги Быстрые, надежные и удобные справки для ГАИ Что нужно сделать перед началом новых отношений

Публикации