Глава УГКЦ та італійський кардинал відкрили четверту благодійну школу для семінаристів та дітей з родин учасників АТО, переселенців, дітей-сиріт

17.07.2018 19:44 0

Глава УГКЦ та італійський кардинал відкрили четверту благодійну школу для семінаристів та дітей з родин учасників АТО, переселенців, дітей-сиріт

На урочисте відкриття школи прибули глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав; кардинал Ґуалтьєро Бассетті, президент Єпископської конференції Італії; владика Вітторіо Віола, єпископ Тортони; о. Ренцо Ваної, ректор Базиліки Тортони; Амілкаре Конті, секретар кардинала; Аделе Карлоні, родичка Марії-Терези Карлоні; Алессандро Пріореллі, президент товариства «Ґомена»; о. Василь Гушуватий, капелан української громади в Перуджі; о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату глави УГКЦ у Римі; о. Олег Олекса, секретар глави УГКЦ; представники державних служб України та численні гості з-за кордону.
Високих гостей урочисто вітали учасники – семінаристи та ліцеїсти Одеського військово-морського ліцію, учасники літньої школи на чолі з директором Іриною Іванкович. Під час екскурсії, яку вів владика Теодор (Мартиняк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ, церковні достойники ознайомилися з життєвим подвигом та ісповідництвом Йосифа (Сліпого), оглянули родинний дім патріарха та музейну експозицію.
Глава УГКЦ окремо зустрівся з учасниками школи, мав нагоду поспілкуватися з ними, відповівши на низку запитань. Він висловив сердечну подяку організатору проєкту Релігійному товаристу українців-католиків «Свята Софія» (США) і заохотив до поширення навчання на інші мови.
Упродовж 3-х тижнів 32 особи з Івано-Франківської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Донецької, Луганської, Одеської областей та АР Крим вивчатимуть англійську мову на п’ятьох рівнях: базовому, початковому, середньому, вищому та найвищому. Лекції вестимуть викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів Америки та Канади. Цьогоріч додано факультативні заняття з літургічної термінології, історії Канади, політології тощо. Понадто відведено час на індивідуальні консультації з інструкторами.
У програмі школи, яка є екуменічною, – щоденні молитви, вервиця, хресна дорога, літургія англійською мовою, проща до Зарваницької Божої Матері, реколекційні науки. Для активного дозвілля на території Музейного комплексу обладнано спортивний майданчик, а для загального інтелектуального збагачення молоді заплановано екскурсії визначними місцями Західної України та зустрічі з цікавими особистостями.
За словами Ірини Іванкович, свідченням потреби у школі мовного занурення є не лише той факт, що на четвертий курс зареєструвалися учасники попередніх програм, а також і те, що охочих покращити знання мови виявилося значно більше, ніж у попередні роки. «Цьогоріч маємо рекордну кількість учасників і резервний список охочих», – зазначила директор школи. Крім того, в четвертій школі вперше беруть участь курсанти Одеського військово-морського ліцею, який до анексії Криму розташовувався в Севастополі.
До активної співпраці у проведенні літньої школи долучилися Теребовлянська районна державна адміністрація на чолі з Юрієм Ништою, Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Українська католицька освітня фундація в Чікаго, Фундація Українського вільного університету в Нью-Йорку, Українська кредитова кооператива в Нью-Йорку, широке коло індивідуальних жертводавців у США. Школа триватиме до 4 серпня.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Церковные иерархи обсуждают законопроект об открытии заседаний парламента молитвой "Отче наш" Почему так популярны курорты Болгарии? Удивительный мир гемблинга на сайте Азино 777 Возможность получить международное образование В УАПЦ нова криза: Буковинська єпархія припинила поминання предстоятеля

Публикации