Глава УГКЦ: Сварливі бабусі у храмі, священик з формальними обов’язками, закрита в собі Церква не приваблюють молодь

27.09.2018 15:52 21

Глава УГКЦ: Сварливі бабусі у храмі, священик з формальними обов’язками, закрита в собі Церква не приваблюють молодь

У сюжеті програми о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, спростував тезу, що начебто молоді люди здебільшого не хочуть іти до Церкви. «Мені здається, – сказав священик, – що молоді люди не хочуть іти до того образу, який вони мають про Церкву, до свого уявлення про Церкву».
Він вважає, що велике завдання Церкви – допомогти молодій людині побачити справжній образ Церкви. «Дуже важливо подивитися на молодих людей не як на тих, для кого щось потрібно робити, а як на тих, з ким разом потрібно щось робити», – наголосив о. Ростислав Пендюк.
Гість програми верховний архієпископ Святослав додав, що згідний з отцем Ростиславом, адже молодь себе шукає, у тому числі, у Церкві. «Тому вона очікує, аби їй дали простір», – сказав предстоятель УГКЦ.
На переконання духовного лідера, якщо Церква формуватиме своє обличчя як формальної бюрократичної інституції від духовних потреб, така Церква не буде мати молоді. «Але якщо ми будемо творити Церкву як спільноту справжніх людей, які можуть своїм позитивним досвідом запалити сотні, тисячі інших сердець, тоді така парафія, така громада буде дуже популярна серед молоді», – вважає архієрей.
Усі, хто покликаний до душпастирства молоді, переконує Святослав, мають робити час від часу іспит сумління, чи справді в особі священика молодь знаходить щось автентичного, адже молодь дуже різко відчуває фальш і неправду і цього не терпить.
«Коли Церква як інституція починає закриватися на собі, на своїх внутрішніх потребах і перестає звертати увагу на реальні життєві потреби людини, така Церква втрачатиме авторитет у молоді», – вважає предстоятель.
Але якщо залучати молодь, додав глава УГКЦ, будемо вміти навіть прощати помилки молодих людей, якщо та молода людина не зустріне сварливих бабусь у храмі, які її сваритимуть за нібито невідповідний одяг, не за такий поклін або не за такий знак святого хреста, а знайде привітне обличчя людини, яка там відчуває себе комфортно, людини, яка справді зосереджена на спілкуванні з Богом, а ще як вона знайде душпастиря, який до неї усміхнеться, тоді в такій парафії молодіжний простір буде забезпечений.
За словами глави УГКЦ, молода людина повинна навчитися бути свобідною. Адже свобода — це покликання і виклик у житті, в якому є різні пастки, що забирають свободу. «Кожна особа, яка потрапляє в тенета якоїсь залежності (наприклад, від алкоголю, наркотиків, азартних ігор тощо), має особисті причини на це. Коли ми говоримо про залежність, то згадуємо про різні види рабства чи певні психологічні механізми. Наприклад, наркотики чи алкоголь — крадуть у нас свободу. Тож будьте вільними, не розмінюйтеся на дрібниці. Повноту свободи можете досвідчити лише тоді, коли навчитеся любити іншу людину, коли ми здатні до самопожертви задля любові й добра іншої особи», — переконаний Предстоятель УГКЦ.
На думку глави Церкви, закохані хлопці та дівчата розуміють, що справжня свобода проявляється тоді, коли ти можеш принести радість тій людині, якій хотів би віддати своє серце.
«Свобідна людина здатна панувати над собою, запанувати над своїми потягами, емоціями і навіть над тим, що приносить їй задоволення. Адже якщо я не вмію запанувати над тим, що приносить мені задоволення, тоді я є рабом цього задоволення», — розмірковує духовний лідер греко-католиків.
А згодом додає: «Завдання Церкви — виховати нашу молодь в істинній свободі та не дати нічому і нікому вкрасти в неї радість цієї свободи. Папа Франциск говорив до молоді: “Не дайте нікому вкрасти у вас вашу свободу”».
Наприкінці Святослав сказав, що тепер світ наповнений гіперстимуляторами, тож варто бути обережними, зокрема серед культур емоцій і зображень, які зараз активно розвиваються та набирають обертів.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Впливовий український політик, прихожанин і меценат УПЦ, підтримав бажання президента прискорити автокефалію Вас ждут бесплатные игральные аппараты на азартном портале СлотсДок Еще больше возможностей приобрести товары по выгодной цене Что такое гипноз: правда и мифы Які одеські квартири дорожче, а які дешевше

Публикации