Глава УГКЦ поставив завдання створити при кожній парафії групу конкретних діл милосердя

15.03.2018 11:16 3

Глава УГКЦ поставив завдання створити при кожній парафії групу конкретних діл милосердя

Керівники організацій розповіли главі УГКЦ про соціальні проблеми, з якими щодня зіштовхуються у своїй роботі працівники Карітасу, та діяльність, що спрямована на їх вирішення. Окремо згадали нинішні страждання, спричинені війною в Україні. За словами архієпископа Святослава, ці важкі випробування показали також небувалу жертовність і самопосвяту народу в Україні та на поселеннях сущого. За його словами, виявом живої віри має стати ще більша солідарність із постраждалими від війни і ця солідарність повинна набрати практичного виміру, залежно від потреб конкретної родини чи людини та відповідно до можливостей церковної спільноти.
Серед багатьох соціальних викликів та проблем Святослав особливо підкреслив питання небувалого поширення сурогатного материнства в Україні, яке спричинене соціально-економічними чинниками та відсутністю законодавчих обмежень. Глава Церкви звернув увагу на небувалий розмір міграційних процесів та пов’язану з ними проблему торгівлі людьми. Окремо було обговорено комплекс екологічних проблем, зокрема виклики, пов’язані з доступом до чистої води, особливо в регіонах Донеччини та Луганщини.
Глава Церкви підкреслив, що відповідно до Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ, яку було затверджено Синодом, у кожній парафії належить створити харитативну групу чи парафіяльний осередок Карітасу, які б ставили собі за мету залучати вірних до свідчення милосердної Божої любові, чи то стосовно членів самої парафіяльної спільноти, чи то «у світі». За підтримки єпархіального Карітасу такий осередок має бути відповідальним за підготовку всієї парафіяльної спільноти до реалізації обов’язку перетворити віру на конкретні діла милосердя. Він також повинен виховувати осіб та групи, які постійно компетентно працюватимуть у Церкві у сфері благодійної діяльності. У парафії є багато конкретних форм для такого служіння: відвідування хворих, допомога бідним, годування голодних, захист сиріт, підтримка тих, які терплять несправедливо, миротворча діяльність, потіха засмучених, захист ненароджених дітей і т. п. По змозі, парафія повинна підтримувати харитативну діяльність Церкви на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Профессиональная уборка квартир и помещений в Питере Toyota Prado с новыми функциями для вашего удобства и функциональности Интересует утепление, отделка или ремонт под ключ балконов и лоджий? Обращаетесь в компанию Алиас-Днепр! Переваги теплових насосів Казино Поинт Лото для азартных онлайн игр на сайте tankionlinehackclub.com

Публикации