Глава УГКЦ подарував музею точні фотокопії Галицького Євангелія 1144 року

07.08.2018 20:54 0

Глава УГКЦ подарував музею точні фотокопії Галицького Євангелія 1144 року

Перший примірник видання Святослав подарував Крилоському музею «Митрополичі палати», наголосивши при цьому на історичності миті, адже Галицьке Євангеліє 1144 року повернулося до Давнього Галича. Подія відбулася у Рік Божого Слова, який цього року відзначає Україна та в рік 1030-річчя Хрещення Київської Русі.
У своєму вступному слові глава УГКЦ зазначив, що збірник «Духовна спадщина Давнього Галича» відсилає до витоків Христової віри на західноукраїнських землях та увиразнює роль давнього Галича як одного з духовних центрів Русі-України. «Галицьке Євангеліє вказує на тяглість і спадкоємність релігійно-культурної традиції Галицько-Волинського князівства та її тісний зв’язок із золотоверхим Києвом, звідкіля Слово Боже, об’явлене у Святому Письмі, дійшло до Прикарпаття й воплотилося в серцях русичів-галичан. Знаково, що тривалий час Галицьке Євангеліє зберігалося на Крилоській горі в катедральному храмі Успення Пресвятої Богородиці, який є одним із символів єдності київського християнства», — пояснив Святослав.
Важливість виходу у світ цього збірника зумовлена і сучасним контекстом. «Переписане на берегах Дністра для практичних потреб проповідування Доброї Новини, Галицьке Євангеліє за історичним збігом обставин наприкінці XVII ст. опинилося в далекій Москві, й відтоді доступ до нього мало дуже обмежене коло осіб. Натомість презентоване дослідження символічно повертає богослужбову книгу на батьківщину, в Україну, вказує на тисячолітній зв’язок між християнством і нашою національною культурою, дає свідчення присутності посеред нас люблячого Господа», — зазначив Святослав.
Під час презентації предстоятель УГКЦ подякував всім учасникам цього науково-видавничого проекту, зокрема його керівнику Ігореві Олійнику.
Галицьке (Крилоське) Євангеліє — рукописне Євангеліє 1144 року, найдавніший з точно датованих слов'янських рукописів Євангелія-тетр (четвероєвангелія). Знаходиться в зборах Державного історичного музею. Рукопис створено в Галицько-Волинському князівстві.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить гель Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel по выгодной цене Реализация проектов на основе социального бизнеса Лучшие виртуальные развлечения Что делать, когда подросток не хочет учиться Сеть магазинов качественных тканей и фурнитуры

Публикации