Глава УГКЦ: «Ніхто не має мандату на насилля − ні влада, ні опозиція»

12.12.2017 15:34 6

Глава УГКЦ: «Ніхто не має мандату на насилля − ні влада, ні опозиція»

«Ми бачимо, якими агресивними є ті, які називають себе представниками народу, як багато з'являється новоявлених месій, що беруть собі право говорити від імені народу. Але люди вміють розрізняти добро і зло. Вони готові до соціальної активності, але для всіх є очевидно, що ніхто не має мандату на насилля − ні влада, ні опозиція», – сказав серед іншого Святослав.
«До якихось насильницьких дій, особливо всередині держави, сьогодні ніхто не зможе знайти багатьох прихильників», – наголосив він.
В ефірі програми Євген Головаха, заступник директора Інституту соціології НАНУ, відзначив, що згідно із соціологічними дослідженнями, сьогодні зростає певна соціальна активність. За його словами, це видно навіть у зміні щодо системних цінностей, наприклад, можливість встановлення демократії, протистояти можливості зловживання владою, можливість контролювати владу.
«У загальному вимірі підвищилася цінність саме того, що становить сутність демократичного життя в країні. І в цьому сенсі є ще одна ознака – зростає рівень підтримки легітимних акцій протесту і зменшується рівень підтримки нелегітимних, тобто тих, які побудовані на протизаконних діях. І це реальна ознака дорослішання суспільства. Це дуже важлива риса демократичного суспільства», − вважає соціолог.
Реагуючи на ці дані, глава УГКЦ зауважив, що для нього особисто і для УГКЦ найбільшою суспільною цінністю є народ, люди України. «Джерелом мого особистого оптимізму є саме люди, саме громадянське суспільство є джерелом змін у державі. Мене часто запитують, особливо за кордоном, чи я бачу можливість змін на краще у нашій державі? Завжди відповідаю, що бачу, бо бачу людей», − сказав Святослав.
Предстоятель наголосив, що важливо, аби люди зрозуміли, що від них залежать зміни в державі. На його думку, зростання соціальної активності – це справді ознака дорослішання, бо люди не повинні сісти і чекати, що хтось за них побудує краще життя, кожен власною ініціативою повинен змінювати державу.
«Наш народ, – продовжив глава УГКЦ, – так легко не обдуриш. Як би хто не імітував сьогодні «майдан», як би хто не намагався показати себе виразником справжніх інтересів народу, люди вміють розрізняти справжнє від несправжнього. На мою думку, ознакою дорослої людини, – це є насамперед вміння розрізняти добро і зло. Доросла людина вміє це робити, а відтак брати відповідальність за добрі вчинки, не боятися чинити добро».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Отель для комфортного отдыха во Львове Зеркало Вулкан 24 круглосуточный доступ к лучшим эмуляторам Где купить бутсы в Киеве? Особенности и специфика шоссейных квадроциклов Старовинну ікону підмінили у церкві на Тернопільщині

Публикации