Глава УГКЦ на Київському Безпековому Форумі назвав 4 принципи, які є запорукою успішного суспільства

12.04.2019 12:03 3

Про те, що сьогодні Церкви і релігійні організації можуть зробити для того, щоб у буремні для України часи не лише зберегти державу, але й зробити її успішною, говорив Глава УГКЦ Патріарх Святослав на Безпековому Форумі, який 11-12 квітня відбувається у Києві під назвою «Невтомна хвиля: Стратегічний вибір України та Заходу».

Цьогорічний Форум зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них – високі посадовці Української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу, представники духовенства.

За словами Патріарха УГКЦ, коли на такий Форум кличуть представників Церков – «то це вже серйозно».

За словами Блаженнішого Святослава, коли мова йде про безпеку для країни в умовах інформаційної війни, яка є невід’ємною складовою гібридної війни, то в таких обставинах роль Церкви та релігійних інституцій полягає у тому, щоб формувати "так звані серцевинні цінності, які є основним фундаментом організації будь-якої успішної суспільної інституції. І це, як наголошує першоієрарх, є надважливо сьогодні в умовах, коли застосовуються різні небезпечні технології, які намагаються нас наново поділити.

«Сьогодні ми відчуваємо різні технології, які намагаються нас наново поділити – може, виокремити інші, скажімо так, лінії зламу, лінії небезпеки, лінії, які потім можна представити, як лінії конфлікту. Але ці лінії на сьогодні є набагато делікатніші і вишуканіші. Сьогодні ми бачимо, що така лінія може пройти по межі між тими, які дивляться телевізор, і які його не дивляться", - сказав Глава УГКЦ.

Він навів слова одного з родичів «Небесної сотні" про те, що «Україна може бути першою державою, яку зруйнує телевізор».

«Справді, ми можемо ходити до однієї церкви, але читати інформацію з різних соціальних мереж, і бути абсолютно різними у своїй оцінці тих обставин у суспільстві, в яких ми перебуваємо. Знов хтось намагається вибудувати нові злами і наново нас фрагментувати – ділити, а потім протиставляти», - застеріг Патріарх Святослав.

Тому роль Церкви сьогодні – об’єднати людей довкола тих серцевинних цінностей, бо якщо довкола них не буде обертатися все, то ми, як наголошує першоєрарх, опинимося у небезпеці.

Саме християнські принципи повинні стати, за переконанням Глави УГКЦ, рецептом успіху суспільства. Першоєрарх назвав їх.

1.Гідність людської особи незалежно від її етнічного походження і релігії. Гідність людської особи – це фундамент людської цивілізації.

2.Спільне благо. Якщо його нема, то нема й держави.

3.Солідарність. Україна би не вистояла за ці 5 років, якби люди не солідаризувалися для захисту держави.

4.Субсидіарність. Кожен робить свою справу, яку на своєму місці може робити задля досягнення спільної мети.

Довідка: Київський Безпековий Форум був започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році. Форум є щорічним заходом, дискусією на високому рівні, щодо актуальних питань національної безпеки, Чорноморського регіону, питань безпеки у Європі та глобальної безпеки у світі.

Питання, які обговорюються під час Київського Безпекового Форуму, торкаються вирішення регіональних конфліктів, економічної та енергетичної безпеки, кібербезпеки, проблеми організованої злочинності, торгівлі людьми, нелегальної міграції та біженців. Учасники Форуму намагаються знайти рішення для подолання актуальних проблем управління кордонами, корупції, тероризму, нерозповсюдження ядерної та звичайної зброї та ін.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/75404/

Следующая новость
Предыдущая новость

Быстрая накрутка лайков в ВК Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации Казино Азино 777 приглашает играть и выигрывать Працівники ювенальної поліції влаштували свято дітям молодіжного табору Мукачівської єпархії УПЦ Игровые автоматы: особенности разных категорий!

Публикации