Глава УГКЦ: «Книга «Діялог лікує рани» усуває антиукраїнські міфи у Польщі щодо України, українців і УГКЦ»

11.05.2019 4:29 9

Глава УГКЦ: «Книга «Діялог лікує рани» усуває антиукраїнські міфи у Польщі щодо України, українців і УГКЦ»

Сьогодні книжка «Діялог лікує рани» мандрує Польщею й робить свою справу. Про це розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх вятослав 9 травня під час презентації своєї книжки в Українському освітньо-культурному центрі у Філадельфії (США). Презентація відбулася за ініціативи Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, брав участь у заходах з нагоди сторіччя Польської єпископської конференції, то багато польських єпископів казали: «Та книжка робить свою роботу», – розповів Блаженніший Святослав.

Глава Церкви розповів, що ідея цієї книжки виникла після того, як до влади у Польщі прийшла політична сила «Право і справедливість» і українсько-польські стосунки стали найгіршими з часів незалежності України. «Ми до кінця і сьогодні не розуміємо, чому так сталося», – сказав він.

Автор навів кілька фактів, які завели еліти України і Польщі в певний тупик. Він пригадав, що два роки тому Польський сейм видав окрему декларацію, якою проголосив трагедію на Волині геноцидом поляків. «Потім прийняли окремий закон проти «бандеризації». Мені досі ніхто не пояснив, що це таке», – сказав Предстоятель.

Ситуація, за його словами, виглядає ще більш непростою на тлі того, що в Польщі працює близько двох мільйонів українців. І, очевидно, у таких обставинах ворожого ставлення до української національної ідеї, культури нашим людям у Польщі перебувати непросто.

«Я відчув своїм обов’язком пригадати більш як тридцятилітню історію польсько-українського примирення, яку започаткував св. Папа Іван Павло ІІ і шукати бодай якихось співрозмовників з того боку, аби мати діалог. Бо якою є альтернатива до діалогу? Війна. І багато хто каже, що сьогодні наш північно-східний сусід вкладає великі гроші, аби спровокувати антиукраїнські сентименти у Польщі і пряме протистояння між Україною і нашими західними сусідами», – відзначив Глава УГКЦ.

Блаженніший пригадав, що ініціатива зробити таку книжку вийшла від польської сторони – журналіста Кшиштофа Томашика з польської Католицької інформаційної агенції.

«Працюючи над цією книжкою, виявилося, що пересічний європеєць, можливо і американець, абсолютно не знає своєї історії. І так виглядає, що поляки не знають своєї історії. У такому суспільстві дуже легко зманіпулювати історичною свідомістю народу і всунути нові історичні міфи. І ця вся антиукраїнська істерія, яка виникала в тих колах, була не що інше, як творення нового антиукраїнського міфу», – наголосив духовний лідер українців.

«Я просто намагався сказати правду, аби в контексті нової маніпуляції історичною свідомістю теж почули голос України. Тому адресатом цієї книжки є пересічний поляк, який нічого не знає ані про нашу Церкву, ані про ключові періоди національних визвольних змагань нашого народу», – сказав Глава Церкви.

«Ми не можемо бути заручниками історії, ми мусимо вилікувати нашу пам'ять і йти вперед, аби наші старі рани не перешкоджали і не руйнували наше майбутнє», – вважає автор книжки «Діялог лікує рани».

Патріарх Святослав повідомив, що Кшиштоф Томашик вийшов з ініціативою видати другий том книжки, «бо діалог не треба обривати, історія йде вперед».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/75733/

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные детали для аппаратов УЗИ от производителя Последние новости Кыргызстана на manas.news У Львові вандали знесли голову скульптурної Богородиці Самые разнообразные игровые аппараты Микола Томенко: «Музей Мазепи з’явиться у лаврі за будь-яких обставин»

Публикации