Глава УГКЦ зустрівся з архієпископом і мером Варшави, а також презентував полякам свою книжку «Діалог лікує рани»

16.03.2018 18:43 9

Глава УГКЦ зустрівся з архієпископом і мером Варшави, а також презентував полякам свою книжку «Діалог лікує рани»

У рамках візиту до Польщі глава УГКЦ зустрівся 15 березня з Здзіславом Сіпєрою, Мазовецьким воєводою, та Вітольдом Пахльом, мером Варшави. Глава УГКЦ представив керівництву воєводства та столиці душпастирські потреби українців, які приїхали працювати до Польщі. Воєвода і мер запевнили главу УГКЦ у тому, що будуть докладати всіх зусиль, аби забезпечити Греко-Католицькій Церкві у Польщі можливість мати власні місця для молитви і плекання власної ідентичності вірних.
У своїй доповіді «Роль Греко-Католицької Церкви в трансформації українського суспільства» під час конференції у Варшаві «Революція, війна та їх наслідки» 16 березня глава УГКЦ сказав: «Вживається спроба боротьби з корупцією на державному рівні, але існує також необхідність боротьби з нею на особистому рівні. Терпимість деяких проявів корупції в міжособистісних стосунках є наслідком ставлення, яке виникає внаслідок механізму захисту від тоталітарної держави, що вважався іноземним та недружним. Це вимагає роботи зі зміною свідомості, щоб кожен громадянин був переконаний, що Україна для нього є не іноземною державою, такою державою, яка його захищає, гарантує його майбутнє, безпеку та процвітання».
«Якщо молоде покоління не навчиться тримати в одній руці газету, а в другій – Святе Письмо, воно ніколи не зможе ініціювати соціальний діалог, необхідний для здійснення реформ. Нам потрібні молоді підприємці, які будуть проводити свою діяльність і стануть лідерами економічного розвитку України, керуючись принципами соціального вчення Церкви», – відзначив Святослав.
За його словами, Україна вступає в новий етап розвитку і набуває величезного досвіду болю та надії і цим вона може поділитися зі своїми сусідами як на Заході, так і на Сході. «В Україні ми спостерігаємо народження чогось нового. Це оптимістично, бо те, що народжується перед нашими очима, – нове життя, набагато краще, ніж це було раніше».
Важливим етапом візиту архієпископа Святослава до Польщі стала зустріч із кардиналом Казімєжом Ничем, архієпископом і митрополитом Варшавським, яка відбулася 15 березня 2018 року в Архієпископському палаці у Варшаві. Варшавський архієпископ запевнив главу УГКЦ у тому, що українські душпастирі можуть служити для греко-католиків у римо-католицьких костелах там, де в цьому є найбільша потреба.
Презентація книжки "Діалог лікує рани. Про Бога, Церкву та світ" архієпископа Святослава проводилася в прес-центрі Єпископської Конференції Польщі. Участь у заході взяли предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав, кардинал Казімєж Нич, єпископ Артур Мізінський, редактор Кшиштоф Томасік.
Книга опублікована на початку 2018 року у видавництві "Знак" у Кракові у 1030-ту річницю Хрещення Київської Русі. У виданні глава УГКЦ Святослав в обширному інтерв’ю з редактором Католицького інформаційного агентства Кшиштофом Томасіком відкриває деякі досі не відомі факти про минуле й сучасне УГКЦ, а також про свою дорогу життя і служіння.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

СБУ притягла до відповідальності низку священиків УПЦ Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Как получить живые просмотры на Ютубканале Прокат необходимой мебели Доставка цветов курьеров в Химки: красивые букеты по лучшим ценам

Публикации