Глава УГКЦ запросив папу Римського в Україну і запропонував кроки на шляху екуменічного діалогу

10.10.2017 16:23 12

Глава УГКЦ запросив папу Римського в Україну і запропонував кроки на шляху екуменічного діалогу

«Я хочу подякувати вам, Ваша Святосте, за підтримку та допомогу Україні. Нас відвідали два ваших посланці: спочатку кардинал П’єтро Паролін, Держсекретар Ватикану, а цього року – кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков. Тепер, Святіший Отче, діти очікують візиту свого батька», ‒ сказав Святослав.
Глава УГКЦ наголосив, що Мінські домовленості не функціонують і політики сьогодні не знають, як припинити війну в Україні, однак «наш народ вірить, що ваш візит, як посланця миру, може зупинити війну».
Папа Франциск запевнив владику Святослава про свою підтримку України та розповів: «Перед іконою, котру ви мені колись подарували в Аргентині, я щоденно запалюю свічку за мир в Україні й молюся за припинення війни».
Зустріч предстоятелів Східних Католицьких Церков зі папою Франциском відбулася в рамках Пленарної асамблеї Конгрегації для Східних Церков, котра триває у Ватикані з 9 по 12 жовтня.
Владика Святослав виступив на цьому заході з доповіддю про екуменічну місію Східних Католицьких Церков.
«Досвід останніх двох століть виразно показує, що у відновленні єдності чи сопричастя Церков християни поділяються на дві категорії: тих, хто прагне єдності, і тих, хто її не хоче», − наголосив глава УГКЦ, підсумовуючи своє звернення до учасників пленарного засідання.
«Якщо є бажання, завжди знайдуться необхідні засоби для його реалізації. Натомість, якщо такого бажання нема, наводиться низка причин – історичних, пасторальних, канонічних – для уникнення цієї єдності», − констатував предстоятель УГКЦ.
Справжній екуменізм, на думку Святослава, вимагає покори, але водночас і мужності простити і просити прощення: «Аргументи історичного минулого повинні застосовуватися виключно для того, щоб уникнути гріхів минулого в нашому майбутньому».
У своїй доповіді він також представив екуменічну діяльність УГКЦ та запропонував конкретні кроки на шляху екуменічного діалогу.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить зажигалку зиппо на bird.in.ua На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт Продажа биокаминов, сделанных в Украине Купить накрутку на youtube от профессионалов Термосы разных видов

Публикации