Глава УГКЦ: «Законопроєкт 0931 є небезпечним для свободи слова»

18.12.2019 12:10 0

Глава УГКЦ: «Законопроєкт 0931 є небезпечним для свободи слова»

Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ», наголосив, що законопроєкт 0931 про так звану недискримінацію є небезпечним тим, що може переслідувати інакомислячих.

Предстоятель відзначив, що сам механізм цього законопроєкту під гаслом недискримінації є небезпечним для свободи слова. «Ми, на жаль, сьогодні живемо в культурному контексті постправди, де певні слова й терміни перебувають у стані мутації – підміни понять. І ось, говорячи про недискримінацію, на жаль, цей законопроєкт веде мову про права і свободи релігійних спільнот висловлювати в суспільстві свої переконання».

У демократичному суспільстві, наголосив архиєрей, кожен має мати право на свободу думки, а також на свободу її висловлення. «У розряд інакомислячих, які можуть бути переслідувані за свої погляди, потраплять вірні різних релігій і конфесій», – констатував він.

Блаженніший Святослав також зауважив, що Церкву турбує не тільки сам факт певних законопроєктів, а й відсутність діалогу і здатності слухати одне одного. «Часом є таке відчуття, що наші законодавці, працюючи в турборежимі, не слухають суспільство», – відзначив він.

Глава УГКЦ вважає, що сьогодні в українському суспільстві дуже потрібний діалог як такий і з усіма. «Гадаю, Церкви повинні навчитися не насаджувати і не накидати комусь своїх переконань, а просто їх свідчити. Тобто ми абсолютно готові, аби комусь пояснювати наші переконання. Проте ми повинні мати на це право. Якщо законопроєкт у нас таке право забере, то ми опинимося в прикрих обставинах і не матимемо можливості вести такий діалог», – вважає Блаженніший Святослав.

«Щоб не допустити будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою, ми, зокрема ВРЦІРО, готові співпрацювати», – наголосив він.

Предстоятель УГКЦ переконує, що Церква хоче, аби цей законопроект міг послужити справжній недискримінації, а не лише інтересам лобіювань певної частини українського суспільства. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/legislation/78234/

Следующая новость
Предыдущая новость

Стартовал 72-часовой молитвенный марафон Украинского межцерковного совета Как выбрать долговечную и прочную ванну? Який букмекер дає найкращий вітальний бонус в Україні? Услуги компании «ФЛАГМАН»: 6 причин использовать профессиональную юридическую консультацию Ігрові автомати на гроші

Публикации