Глава УГКЦ відкрив ІІІ Всеукраїнський з’їзд мирян УГКЦ у Києві

03.11.2018 22:44 0

Глава УГКЦ відкрив ІІІ Всеукраїнський з’їзд мирян УГКЦ у Києві

Патріарх Святослав 3 листопада 2018 року відкрив у Києві ІІІ Всеукраїнський з'їзд мирян УГКЦ. ІІІ З’їзд мирян присвячено пам’яті праведного митрополита Андрея Шептицького. Тема з’їзду: «Покликання до святості сьогодні».

Відкриваючи З’їзд Блаженніший Святослав відзначив, що в Церкві довго чекали цього дня і довго його готували. «Важливою частиною приготування були конгреси і з’їзди мирян у наших єпархіях і екзархатах. Тобто відбулося певне пробудження мирянської активності, відповідальності у різних куточках нашої Церкви в Україні», – сказав Глава УГКЦ.

З’їзд, за його словами, має цікаву назву, де є три слова: покликання, святість, сьогодні. Ці три слова є три важливі складові нашої Церкви сьогодні, а відтак завдання нашого з’їзду. Ключовим словом у загальному покликанні є слово «святість».

«Завданням цього З’їзду мирян є ще раз стати перед Божим обличчям і спитати самі себе, один одного і нашого Господа, як нам сьогодні здійснити наше життєве завдання, як нам збагнути разом, що треба робити, аби жити життям вічним? Щоби наші миряни зрозуміли своє завдання, покликання і відповідальність у сучасному житті Церкви?» – наголосив Предстоятель.

Першоєрарх висловив сподівання, що в процесі спілкування, кожен зможе знайти відповідь на це запитання. Мусимо запитати себе сьогодні, які необхідні умовини, обставини, засоби, аби могти щораз, то повніше ставати собою, відповісти, зреалізувати своє покликання до святості і справді бути образом невидимого Бога сьогодні для сучасного світу.

Патріарх Святослав наголосив, що умовами, середовищем, де це покликання можна зреалізувати – це є Церква і дуже важливо не просто відкрити своє життєве покликання, не просто сказати Богові «так», а у витривалості до кінця це покликання здійснити.

«Віднайти кожному свою особисту дорогу до святості – це є те, що Церква повинна допомогти кожній людині зробити. Душпастирі повинні супроводжувати своїх вірних до святості», – вважає Предстоятель.

«Покликання бути мирянином у сьогоднішньому світі – непроста дорога. Але дорога, якою можна і потрібно йти, аби стати святим. УГКЦ є відкритою Церквою для всіх, це – середовище, де можна стати святим. Це є наш месидж до всіх», – наголосив Блаженніший Святослав і побажав: «Робити видимим невидимого Бога сьогодні – нехай ці слова святого Атанасія будуть ключем до наших сьогоднішніх роздумів». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/73327/

Следующая новость
Предыдущая новость

Футбольна команда "Архангели" стала у Хмельницькому чемпіоном римо-католицької єпархії Мобильные бетонные заводы Современные полимерные материалы Автогражданка в электронном виде Утепление фасадов по доступным ценам и качественно

Публикации