Глава УГКЦ відзначив важливість монашества в житті Церкви

21.12.2019 2:42 15

Глава УГКЦ відзначив важливість монашества в житті Церкви

Патріарх Святослав 19 грудня зустрівся з вищими настоятелями та настоятельками монастирів, чинів і згромаджень УГКЦ. Глава Церкви висловив побажання, аби монахи та монахині обговорили в своїх спільнотах тему Собору УГКЦ 2020 року «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Собор відбудеться 26−29 серпня 2020 року у Львові.

«Коли наші єпархії і екзархати будуть обирати делегатів на Патріарший Собор, ми просимо, аби було мінімум чотири делегати з кожної єпархії та екзархату: двоє мирян, одна богопосвячена особа і один священник. Мені буде дуже цікаво побачити, хто з яких спільнот богопосвяченого життя буде обраний делегатом на Патріарший Собор, – сказав Блаженніший Святослав і додав, – Коли ваші владики будуть скликати єпархіальні собори, дуже прошу вас, беріть у них участь. Якщо треба, то навіть домагайтеся своєї присутності».

Глава Церкви відзначив важливість монашества в житті Церкви.

«Якщо все церковне тіло піде вперед, а монашество відстане, наше церковне життя в новому часі буде не цілком цілісне. Навіть неповноцінне. Я би дуже хотів, аби ми рухалися за подихом Святого Духа туди, де він нас поведе. Тому дуже вас прошу інтегруватися в той процес загальноцерковного соборування і зрозуміти, яка ваша є роль і місія», – сказав він.

Для когось, за його словами, місія буде молитися за тих людей, які розсіяні по цілому світі і не мають можливості доступу до свого священника, до своєї Церкви. Хтось має поїхати туди, де є ці люди, і стати поруч і помогти їм пізнати Бога, допомогти їм нерозчинитися, зберегти свою віру.

Предстоятель нагадав, що цього року УГКЦ отримала новий екзархат в Італії. «Хто збудував наш екзархат в Італії? Наші побожні жінки, які, приїхавши туди, просили священника. Якби не вони, які хотіли молитися, хотіли жити своїм літургійним життям, не стукали і не впоминалися, нічого б не було. Гадаю, нас те саме ще буде чекати в інших країнах, де до кінця нас Господь запровадить, я не знаю», – зазначив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви відзначив також глобальний масштаб Церкви. Він розповів, що на наступний рік він запросив реколектанта до Київської Трьохсвятительської семінарії – отця Річарда Су. Він китайського походження і є настоятелем китайської греко-католицької парафії у Ванкувері.

«Я його спеціально запросив, бо хто з нас в Україні коли-небудь бачив китайця греко-католика?! Хочу цим сказати, що наша Церква не є етнічним гетто. Ми є відкриті на всі культури і всі народи. Більше того, ми маємо чим поділитися. Ми ці питання хочемо осмислити в контексті приготування до Патріаршого Собору», – сказав Патріарх Святослав. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/78252/

Следующая новость
Предыдущая новость

Купівля, продаж та оренда землі в Україні Где заказать справку по форме 003 Подробно о системах видеонаблюдения - как выбрать правильную Промышленные фильтры обратного осмоса Доступный и быстрый ремонт компьютеров

Публикации