Глава УАПЦ не претендуватиме на посаду голови об’єднаної помісної Церкви

08.06.2018 14:53 6

Глава УАПЦ не претендуватиме на посаду голови об’єднаної помісної Церкви

«У мене немає бажання виставляти свою кандидатуру. Я маю єпархію, цього достаньо», - розповів першоєрарх кореспонденту РІСУ під час круглого столу «Помісна Православна Церква», який відбувся 7 червня у Львівському музеї історії релігій.
Митрополит Макарій також зазначив, що серед єпископату, очолюваної ним Церкви, це питання ще не обговорювалося. Він сподівається, що патріарх Варфоломій та Синод Константинопольського Патріархату нададуть відповідні рекомендації українцям щодо кандидатури глави об’єднанї Церкви.
«Маю надію, що Томос нам нададуть, я того чекав. Наразі не думаю, хто буде очолювати Церкву: чи сильніші, чи слабші. Мене це не цікавить. Думаю тільки, щоби після цього не тішилася Москва, Кирил, Путін. Щоби потім не казали: «Ось отримали Томос, а тепер не можете поділити крісло»», - сказав першоєрарх УАПЦ.
Митрополит Макарій впевнений, що українці отримають автокефалію. «Не перестаю за Томос молитися. Я щасливий, що УАПЦ дожила до зближення із вселенським православ’ям, що ми встояли і УАПЦ нікому не вдалося розбити», - наголосив він.
На початку травня патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що після надання томосу не піде на спочинок і готовий очолити помісну об’єднану помісну Церкву. Це рішення він мотивує тим, що повинен завершити розпочату роботу.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор наручных часов мировых брендов Прокат необходимой мебели Качественная чистка вашего ПК Быстрая доставка вкусной еды на дом Выбрать спиннинг

Публикации