Глава РПЦ підтримав прохання до Путіна сприяти обміну військовополоненими України і "Л/ДНР"

16.11.2017 16:58 0

Глава РПЦ підтримав прохання до Путіна сприяти обміну військовополоненими України і

З проханням про особисту участь президента РФ у переговорах з обміну полоненими звернувся до Путіна лідер громадського руху «Український вибір - право народу» Віктор Медведчук, який перебуває в опозиції до сучасної влади в Україні, але бере участь у переговорах України з РФ і Л/ДНР. Дочка Медведчука - похресниця Путіна, яку він хрестив у 2004 році в Казанському соборі Санкт-Петербурга.

Президент Росії пообіцяв, що проведе переговори з керівництвом самопроголошених Донецької і Луганської народних республік (ДНР і ЛНР) з приводу пропозиції про обмін полоненими. «Я зроблю все, що від мене залежить, переговорю з керівництвом і Донецької республіки, і Луганській республіки. Сподіваюся, те, що ви пропонували, буде реалізовано, і як можна швидше», - сказав Путін у відповідь на пропозицію Медведчука, з яким зустрівся в підмосковній Істрі під час відвідин Ново-Єрусалимського чоловічого монастиря. У зустрічі також брали участь прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв і глава РПЦ патріарх Кирило, який також закликав президента підтримати ідею Медведчука.
«Ми з Вами обговорювали всі ці теми, я знаю, що Ви близько до серця сприймаєте долю людей. Блаженніший Митрополит Онуфрій неодноразово до мене звертався теж з проханнями, і, як відомо, якісь прохання були задоволені, якісь не були… Роль Церкви в такого роду конфліктах в першу чергу носить, звичайно, гуманітарний вимір. Люди страждають, є жертвами цього важкого конфлікту, який дійсно призводить до страждання дуже багатьох», - звернувся Кирило до Путіна.
«Тому зі свого боку хотів би теж просити Вас підтримати цю ідею і спільними зусиллями, можливо, всі ми могли б здійснити цю чудову акцію», — підсумував він.
Прес-центр Служби безпеки України 16 листопада оцінив підтримку глави РПЦ. «Вважаємо, що приєднання очільника російської православної церкви Кирила до спільних зусиль глав усіх світових конфесій в рамках реалізації ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сприятиме якнайшвидшому поверненню додому кожного із заручників», — сказано у заяві прес-центру СБУ.

Того ж дня Путін вперше провів телефонні переговори з керівниками самопроголошених республік Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. «Путін повідомив співрозмовникам, що він підтримав пропозицію Медведчука про масштабний обмін утримуваними з обох сторін особами, - сказав прес-секретар Путіна Д. Пєсков. - Захарченко та Плотницкий в цілому підтримали цю ініціативу».

Як нещодавно повідомила Уповноважений президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, у полоні на даний момент перебувають 157 громадян України.
Нагадаємо, за час збройного конфлікту на Донбасі зусиллями духовенства різних єпархій УПЦ було визволено з полону 15 українських військових. Востаннє повернення українського «Кіборга» Тараса Колодія відбулося 11 місяців тому, 16 грудня 2016 року, до свята Святителя Миколая.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Стильная одежда Queen Мінкульт закликає УПЦ пояснити чергову співпрацю її митрополита з владою "ЛНР" Евроазиатский Еврейский Конгресс, учрежденный Украиной, Казахстаном и РФ, «ушел в прошлое» Смартфоны в СитиКом – большой выбор, доступные цены Взять кредит онлайн в Украине

Публикации