В Італії знайшли теракотову скульптуру Христа XV століття, яку викрали нацисти

20.12.2017 15:53 9

В Італії знайшли теракотову скульптуру Христа XV століття, яку викрали нацисти

Теракотовий бюст Христа, виконаний одним з видних італійських майстрів епохи Відродження Маттео Чівіталі (1436-1501), повернувся в тосканське місто Лукка, звідки він був викрадений понад 70 років тому. Як повідомляє УНІАН-релігії з посиланням на "La Stampa", раніше ця скульптура прикрашала церкву Санта-Марія-делла-Троянда.

Бюст знайшли в листопаді цього року в результаті спецоперації, проведеної силами командування карабінерів з охорони культурної спадщини, проте відомо про знахідку стало лише зараз. Під час операції були виявлені й інші твори мистецтва, втрачені під час Другої світової війни. Розслідування привело карабінерів до продавця антикваріату, а потім до приватного колекціонера з Лукки, який і не підозрював, яку історію має це дорогоцінний витвір мистецтва.

"Це свято для нашого міста", - зазначив мер Алессандро Тамбелліні.

Урочиста церемонія повернення бюсту муніципальному володінню відбулася в присутності місцевої влади та вищих поліцейських чинів міста. Повідомляється, що скульптуру покажуть у національному музеї вілли Гуініджі, частина експозиції якого присвячена творчості Чівіталі. Однак згодом бюст повернеться в церкву, з якої був викрадений 73 роки тому. Шедевр п'ятнадцятого століття був вкрадений у лютому 1944 року. У 1947 році теракотове творіння було згадано у доповіді тодішнього Міністерства освіти Італії як викрадене німецькими військами.

У 2008 році сліди скульптури виявили в каталозі Міжнародної виставки антикваріату, що відбулася в 1981 році у флорентійському Палаццо Строцці, після чого і почалися пошуки зниклого раритету. Маттео Чівіталі вважався одним з відомих скульпторів тосканської школи епохи Ренесансу. Його твори вирізняються вишуканістю, суворою обробкою форм й елегантним виконанням. Велика частина його робіт знаходиться в рідному місті майстра - Лукка.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/69441/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сервис бытовых услуг Master911 Конструкция арочного металлодетектора Клуб Вулкан 24 — отзывы реальных игроков Спільний проект УПЦ КП і ресторану "Остання Барикада" — 7 тисяч порцій їжі знедоленим Комфорт і затишок – і опалення, і кондиціонер

Публикации