В Івано-Франківську духівники взяли участь у міжнародній конференції з паліативної допомоги

25.10.2017 1:23 6

В Івано-Франківську духівники взяли участь у міжнародній конференції з паліативної допомоги

Організатором конференції виступив МФ «Відродження» за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, Уповноваженого ВР України з прав людини, міжнародної організації «Фундація відкритого суспільства», БФ «Мати Тереза», організації «Україна без тортур», ВБФ «Соборність», організації «Українські правозахисні ініциативи», Євразійського інституту наркополітики, Івано-Франківської облдержадміністрації (департамент охорони здоров’я), Івано-Франківського університету, Івано-Франківського центру паліативної допомоги, Інституту аналітики і адвокації.
У заході взяли участь експерти у сфері паліативної допомоги з понад 10 країн світу, зокрема з України, Польщі, США, Молдови, Киргизстану Білорусі, Грузії, Вірменії, Таджикистану тощо, а також представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, департаменту Європи та Центральної Азії в Human Rigths Watch, Фундації «Відкрите суспільство».
Серед тих, хто опановував цю науку, аби потім ділитися знаннями з іншими, був і заступник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імам мечеті міста Запоріжжя Мухаммад Мамутов.
— Паліативна допомога — це, насамперед, дії, спрямовані на забезпечення гідного життя хворої людини. Життя без болю, в якому є місце безперешкодному забезпеченню духовних потреб, спілкуванню з навколишніми. Тобто йдеться про збереження гідності людини, — ділиться Мухаммад Мамутов. — Власне, паліативна допомога є складовою роботи імамів-капеланів, які відвідують хворих як в лікарнях, так і вдома. Але її засади досі багато в чому залишаються поза колом обізнаності не лише широких верств суспільства, але навіть активістів та волонтерів, тому такі конференції є дуже корисними і своєчасними.
Як розповів імам мечеті міста Запоріжжя, цей захід був дуже насиченим інформаційно. Учасники ознайомились із загальними питаннями надання паліативної та хоспісної допомоги в Україні, з тим, як долають подібні проблеми за кордоном. Великий масив питань стосувався безпосередньо організації медичної допомоги, якісного знеболення, а також роботи волонтерів, правозахисників та активістів в напрямі забезпечення права хворого на життя без болю, на гідні умови, в яких він проведе залишок життя, і на подолання хибного ставлення суспільства до проблем невиліковно (найчастіше — онкологічно) хворих.
Особливим блоком на Міжнародній конференції з паліативу йшла секційна сесія, присвячена духовній опіці й підтримці тяжкохворих, ролі медичного капелана в роботі команди з паліативної допомоги, етиці догляду наприкінці життя, зокрема й інформуванню про погані новини та правдивості повідомлення діагнозу.
Як зазначив Мухаммад Мамутов, імамам-капеланам є що розповісти зі свого досвіду спілкування з невиліковно хворими, але проблема паліативної допомоги є набагато ширшою і потребує роз’яснювальної, просвітницької роботи серед різних цільових груп.
Імам мечеті м. Запоріжжя зізнався, що відтепер він краще розуміє, чому і в який спосіб навчати активістів та волонтерів, які бачать своє служіння суспільству саме в роботі паліативних команд, що і як доносити до людей, як вести просвітницьку роботу.
Після завершення конференції її учасники отримали відповідні сертифікати.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Автооптика по заводским ценам Домашня зарядна станція для електромобіля Ультрафиолетовая печать: какое оборудование используют и как это делают на самых необычных поверхностях Сделать праздник запоминающимся поможет «Yes!Catering» Большой выбор омега и рыбьего жира по выгодной цене

Публикации