В Івано-Франківську відкрили виставку давніх галицьких плащаниць

23.02.2018 2:44 9

В Івано-Франківську відкрили виставку давніх галицьких плащаниць

Крім наукових співробітників Національного заповідника «Давній Галич, на відкритті виставки були присутні Галицький декан УГКЦ о. Ігор Броновський, священики Галицького деканату, вчителі та учні Галицької загальноосвітньої школи імені Ярослава Осмомисла та ін.
Галицький декан УГКЦ о. Ігор Броновський поблагословив присутніх, згадав ініціатора й організатора виставки Ярослава Поташника, серце якого перестало битися напередодні.
– Це людина, обдарована Богом, – сказав про покійного генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин. – Він багато працював, не мав вихідних, жив роботою. Це знає кожен з тих, хто спілкувався зі Славком – він любив, щоб його так називали. Це була творча людина, художник, режисер, поет. Ярослав Миколайович тісно співпрацював з церквою, був добрим наставником для молодих. Дивно, що його немає з нами, але ми повинні продовжувати його справу.
Про історію виникнення, символіку плащаниці розповів о. Ігор Броновський:
– Віра – це найбільше багатство, яке має людина. Плащаниця – надзвичайно важлива складова нашої віри, вона знаходиться у Святилищі і виноситься в Стасну п’ятницю для поклоніння. Символізує скорботу, смуток і одночасно відкуплення від наших гріхів. Плащаниця – це образ, в якому ми бачимо терпіння нашого Господа.
Провідний науковий співробітник науково-освітнього відділу Андрій Стасюк зазначив, що плащаниця – велика християнська святиня, але й історичне джерело – на багатьох є дати, коли людина або ціла родина подарувала реліквію церкві. Він пригадав, як Ярослав Поташник відбирав плащаниці, як переживав, щоб виставка вдалася.
Семінаристи виконали молитву «Отче наш», хорал грецькою мовою, псалми «Благослови, душе моя, Господа», «Богородице Діво, радуйся».
Виставка плащаниць триватиме до 3 квітня 2018 р.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Чудеса Афонского старца Ефрема Филофейского Помощь профессионалов при вскрытии замка Близкий к РПЦ телеканал «Царьград» начал кампанию в поддержку создания «Малороссии» Быстрая верификация аккаунта в Инстраграме Каталог футболок с огромным списком рисунков

Публикации