В УПЦ сфальшували архієрейські підписи під зверненням проти автокефалії

03.07.2018 14:13 27

В УПЦ сфальшували архієрейські підписи під зверненням проти автокефалії

25 червня 2018 року, після завершення богослужіння у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого та з нагоди дня тезоіменитства глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія, в Києво-Печерській лаврі відбулася нарада архієреїв цієї конфесії, на якій була ухвалена заява з підтвердженням канонічного зв'язку з РПЦ та виступом проти всього, що порушує "наявний канонічний статус" УПЦ (МП).
1 липня "5 канал" поширив відеосюжет з фрагментом телефонного інтерв'ю з митрополитом Софронієм (Дмитруком), керуючим Черкаською єпархією, чий підпис також стоїть під згаданим документом. На запитання журналіста до владики Софронія про його підпис останній відповів:

— Я такого не знаю і не чув про таке звернення.
— То не було звернення? Ви нічого не підписували?
— Я підписав, що я був присутній. Всі члени, які там були, вони підписувалися, що вони були присутні. А що писали звернення... При мені такого не писали. Не знаю, може пізніше хто написав?


Нещодавно у деяких ЗМІ повідомлялось, що “в кращих традиціях «совка» архієреї підписували його [документ] примусово та без тексту”, який ніби писався пізніше.
У тому ж сюжеті на "5 каналі" повідомляється про альтернативний лист від духовенства і мирян УПЦ (МП) на підтримку автокефалії.
Коментуючи ситуацію, протоієрей Георгій Коваленко, колишній спікер УПЦ (МП), а зараз ректор київського Відкритого православного університету святої Софії-Премудрості, в інтерв'ю "5 каналу" заявив:
"У війні листів є дві сторони: позитивна і негативна. Насправді, позитивна — те, що ми бачимо позицію... Листи не завжди впливають на тих, хто приймає справді рішення. І сьогодні багато залежть якраз від того, яке рішення буде приймати Константинопольський патріарх. А він буде приймати рішення, в тому числі враховуючи позиції всіх сторін. І йому не просто".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Создание сайтов под ключ. Основные особенности Как сохранить холодильник здоровым, прохладным и чистым 4 варианта реструктуризации кредита. Церковные изделия высокого качества Лазерные станки для любых целей

Публикации