В УПЦ МП хочуть, аби Зеленський залишив їм храм, парафіяни якого проголосували за ПЦУ

29.09.2019 18:40 0

28 вересня митрополит Вінницький і Барський УПЦ МП Варсонофій під час Хресного ходу закликав вірян підписати звернення до Президента України про захист конституційних прав і свобод віруючих Вінницької єпархії та підтримати парафіян громади Преображенського храму с. Лука-Мелешківська, який представники ПЦУ погрожують силоміць відібрати.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

«Сьогодні особливий день у Вінницькій єпархії — ми здійснюємо Хресний хід, просимо Божу Матір, щоб Вона молила Господа про мир у нашій єпархії, в нашій країні, щоб Господь захистив і зберіг нас у канонічній вірі, а також допоміг відстояти ті храми, які рейдери хочуть захопити в нашій єпархії», — сказав владика Варсонофій.

Владика нагадав, що представники ПЦУ погрожували відібрати у них силою Свято-Преображенський храм і «не хочуть чекати на рішення суду».

Як інформує видання На Парижі, у січні 2019 року на зборах релігійної громади храму в Луці-Мелешківській понад 400 голосами місцевих парафіян було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. «Проти» проголосували близько 15 селян. Рішення не підтримав місцевий священник Василь (Аль-Мухамед). Потім актив громади розпочав процедуру юридичного оформлення нової організації.

«Після зборів ми діяли винятково в рамках закону. Натомість, під храмом постійно вартували «тітушки», залучені отцем Василем. З того часу всі служби ми проводимо біля церкви – на подвір’ї. На підставі рішення січневих зборів ми подали документи для реєстрації релігійної громади, яка вже внесена у Держреєстр, а 7 червня мали отримати документи на руки. Але втрутилися священники Московського Патріархату», - розповідає NaПарижі парафіянка Оксана.

За її словами, до центру адмінпослуг «Прозорого офісу» на чолі з архиєпископом Вінницьким УПЦ МП Варсонофієм (Столяром) завітало близько 15 священників. Зокрема, Никодим (Виговський) та Володимир (Тютенко). Почалося відверте «протистояння», під час якого у бік селян лунали погрози та чинився тиск.

Більше того, саме священники Московського Патріархату викликали кілька нарядів поліції, аби запобігти отриманню реєстрації. Селяни збентежені тим, що, прибувши до «Прозорого офісу», правоохоронці вилучили реєстраційні документи у чиновників.

«Що таке перереєстрація? Це викинути членів релігійної громади, служителів з храму, а туди зайдуть нові люди. Вони захоплять майно релігійної громади. Це є рейдерство, силове захоплення», - пояснив позицію Московського Патріархату отець Володимир.

Як зазначає видання, в УПЦ МП продовжують дотримуватися позиції, що попри думку та бажання громади, храми є власністю єпархії та наближених до неї парафіян, а не громади. Саме тому селяни, які вирішили створити релігійну громаду, не мають на це права.

Як пояснили NaПарижі у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, реєстраційні документи вилучалися у рамках відкритого кримінального провадження за ч.1 ст. 358 КК України (підробка документів) для їх дослідження. Висновки будуть зроблені згодом.

У поліції наголошують, що отримали заяву від представників релігійної громади (фактично від прихильників УПЦ МП), в якій вказувалося, що проводилися збори села, і на них вирішили за релігійну громаду, а тепер нібито намагаються забрати храм.

В свою чергу прихильники Московського Патріархату через правоохоронців намагаються отримати «парасольку» для збереження контролю над спорудою храму попри те, що переважна більшість парафіян прихильна до Православної Церкви України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/temples_church_property/77303/

Следующая новость
Предыдущая новость

В якій валюті зберігати заощадження у 2018 році? Эффективное лечение алкогольной и наркотической зависимости Безопасный высококачественный гемблинг Сотни видов напольного покрытия от мировых брендов Газобетон від компанії BETONERA

Публикации