В УПЦ МП стверджують, що їх керівний центр у Києві, а не в Москві

22.12.2018 7:39 3

В УПЦ МП стверджують, що їх керівний центр у Києві, а не в Москві

Українська Православна Церква Московського Патріархату не бачить підстави змінювати назву відповідно до закону № 5309 щодо назви релігійних організацій, який Верховна Рада прийняла 20 грудня. Про це заявив речник УПЦ МП архиєпископ Климент в ефірі Громадського.

В УПЦ МП пояснили це тим, що їхній керівний центр знаходиться у Києві.

«Мені здається, цей закон до нашої Церкви ніякого стосунку не має, тому що жодним чином ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, керування з якимось закордонним центром, де є держава-агресор. В нашої Церкви немає жодних підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не знаходиться в державі агресора. Це, напевно, про когось іншого», — підкреслив Климент.

В УПЦ Московського Патріархату вважають, що перейменування Церкви може спровокувати агресію проти неї і порушити низку конституційних прав. Про це йдеться в повідомленні інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

Про яку саме агресію йдеться, у Московському Патріархаті не уточнюють. Представники МП також вказують, що закон може порушувати конституційне право на свободу совісті і релігійних переконань.

Нагадаємо, 20 грудня депутати Верховної Ради ухвалили законопроект №5309. Документ пропонує зобов'язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві приналежність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину території. Таким чином, УПЦ МП буде зобов'язана вказати в її назві приналежність до Російської Православної Церкви (РПЦ).

Згідно з цим законом, священики УПЦ МП не будуть служити капеланами в українському війську та УПЦ МП має протягом чотирьох місяців перереєструватися і змінити назву.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/74008/

Следующая новость
Предыдущая новость

Полиграфические услуги в Алматы – быстро, качественно, недорого Глава УГКЦ: "Коли переможемо гріх... переможемо несправедливого агресора" Увлекательная игра на зеркале без блокировок Кримський архієпископ УПЦ КП відвідав у суді заарештованого українця На Прикарпатті селяни звинувачують священика УПЦ КП у крадіжці 700 тис. грн

Публикации