В УПЦ МП підтримали законопроект про «дематюкацію»

07.07.2019 10:05 0

В УПЦ МП підтримали законопроект про «дематюкацію»

Митрополит Запорізький Лука Коваленко виступив на захист законопроекту нардепа Ольги Богомоець про «дематюкацію» мови.

Про це повідомляє Центр інформації УПЦ МП.

Владика нагадав, що святі отці Церкви лихослів'я прирівнюють «до гріха розпусти, який смердить».

«Однак, нас не лякає випускати словесний сморід, який має глибоке язичницьке коріння, пов'язане з демонічними силами. Тобто, вживаючи мат, людина вступає в зв'язок з демонічними силами », - пояснює митрополит Лука позицію Церкви.

Коментуючи законопроект «про дематюкаціі мови», Запорізький митрополит, розповів випадок, коли пацієнтка з пухлиною мозку «на всі питання відповідала тільки матом».

«Її лікуючий лікар пояснив мені, що це результат наявності пухлини головного мозку (таке буває при певній локалізації пухлини), вона на всі питання відповідала тільки матом. Після операції до неї знову повернулася нормальна мова, вона навіть не могла повірити, що таке з нею було», - розповів митрополит.

За його словами, в описаному випадку причина лихослів'я - фізична хвороба.

«І це зрозуміло, а зараз нам намагаються довести, що злоякісна духовна пухлина нашого розуму - це прекрасно», - пояснює владика Лука.

Будь-яке слово несе в собі інформацію, яка впливає на свідомість людини, формує і змінює його, зазначає митрополит.

«У який бік змінює людину блудословіе? Фактично дитина, яка з дитинства чує це, намагається дізнатися сенс, що призводить до його розбещення. Тобто, блудослов розбещує дітей. Знищуючи у дитині відчуття сорому, сквернослов готує його до порушення закону без докорів сумління », - вважає Запорізький митрополит.

При цьому владика Лука зазначає, що лихослів'я є «симптомом моральної деградації» суспільства, і саме з нею і необхідно боротися сьогодні в першу чергу.

«Необхідно з великим сумом зазначити, що автори законопроекту намагаються боротися з симптомом, але не з захворюванням нашого суспільства - моральною деградацією, втратою непорушних людських цінностей», - заявив Запорізький митрополит.

Як повідомлялося, законопроект про очищення української мови від мату 2 липня зареєструвала на сайті Верхової Ради нардеп Ольга Богомолець.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/76412/

Следующая новость
Предыдущая новость

Русский язык - самый привычный и самый сложный школьный предмет Луцьке Хрестовоздвиженське братство відродили на Волині Купить классный уголок Магазин электроники для ваших выгодных покупок Самый загадочный алкоголь - абсент

Публикации