В УПЦ МП заявили, що битимуться в судах за абревіатуру «УПЦ» і не віддадуть її Православній Церкві України

28.12.2019 12:28 0

В інтерв’ю «Главкому» Антоній говорить, що «в законі (який вимагає перейменування релігійних організацій, центр яких знаходиться за кордоном) не сказано про УПЦ».

«Мінкульт зробив експертизу, в якій говориться, що ми нібито маємо все-таки перейменуватися. Вони склали список наших парафій і єпархіальних управлінь, яких зобов’язують перейменуватися. Однак, ми вважаємо цей експертний висновок безпідставним і оскаржуємо його в суді. Також зараз нами ініційовані судові позови в Конституційний Суд стосовно антиконституційності цього закону», - нагадав керуючий справами Московської церкви в Україні.
Також Антоній додав, що у березні згідно з рішенням суду, Мінкульту та всім реєстраторам заборонили вносити будь-які зміни до назв релігійних організацій УПЦ. «Мінкульт з цим не погодився і оскаржив його в апеляційному порядку. Але 22 липня цього року Шостий апеляційний суд відмовив Мінкульту у задоволенні апеляційної скарги, знову визнавши беззаперечність нашої аргументації. І знову Мінкультури не погодилося з цим рішенням і вирішив оскаржити це рішення в касаційному порядку. Але 11 грудня цього року Верховний суд залишив касаційну скаргу Мінкультури без задоволення», - сказав керуючий справами Московської церкви в Україні.
Що ж до того, що новостворена Церква згідно із даними реєстру Мінюсту має право на назву Українська Православна Церква і право використовувати абревіатуру УПЦ, то Антоній вважає, це незаконним. «У судових позовах ідеться про те, що їхня назва не збігається з тією назвою, яку Томосом їм дали. Тут не може бути двох однакових назв різних організацій. Ми працюємо у тому напрямку, аби юридично вирішити цю проблему», - наголосив Антоній.
Як РІСУ повідомляла, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що УПЦ Московського Патріархату у своїй назві таки повинна позначити свою приналежність до Російської церкви, оскільки у Москві розташований її центр впливу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/78349/

Следующая новость
Предыдущая новость

Казино, в котором лучшие условия для игры! Домашня зарядна станція для електромобіля Быть уверенным в качестве – заказывать работы на «Курсовичок» Аудиозаписи православных проповедей бесплатно онлайн Доверяйте вопрос разработки сайтов профессионалам

Публикации