В Україні потроху скорочується число розлучень – соціолог

23.02.2018 13:37 6

В Україні потроху скорочується число розлучень – соціолог

Соціолог Людмила Слюсар розповіла про тенденції українських шлюбів та статистику розлучень серед українців.

За словами провідного наукового співробітника Інституту демографії та соцдослідженнь ім.. М.В. Птухи НАНУ Людмили Слюсар, на Західній Україні більш традиційна модель поведінки в шлюбі. Одружуються там раніше, а розлучаються набагато менше, ніж в інших частинах країни, пише «Сьогодні».

«Вважається, що більш традиційною поведінкою у нас відрізняються західні регіони. Але не в тому плані, що у них вище рівень шлюбності – у нас досить високий рівень і на півдні України. Тут справа в формі шлюбних союзів. Саме в західних областях, оскільки там більш традиційна модель поведінки, в більш ранньому віці одружуються, менше незареєстрованих шлюбів за даними перепису (за вибірковими дослідженнями порівнювати області досить складно). там вище народжуваність і там менше розлучень. Тому що у нас досить високий рівень розлучень в країні, це сформувалося ще в 70-і роки, за часів Радянського союзу. І, фактично, ця традиція нестійкості шлюбів зберігається – у нас легко йдуть на укладання шлюбу, але і шлюб потім легко розпадається» – говорить Слюсар.

За словами соціолога, в останні роки існує тенденція скорочення числа розлучень. З 2014 р. пішло зменшення розлучень, в 2015-2016 рр. ця тенденція продовжилася, але не в повній мірі.

У 2014 р – це 130,5 тис. розлучень, 2015 г. – 129,3 тис. розлучень, а 2016 року – 130 тис., майже на тому ж рівні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/70200/

Следующая новость
Предыдущая новость

В УАПЦ нова криза: Буковинська єпархія припинила поминання предстоятеля Виртуальный мир сказочных приключений Почему все чаще используют LED экраны в освещении церковной жизни Качественная чистка вашего ПК Доставка букетов по городам Украины

Публикации