В Україні немає підтримуваного державою заперечення Голокосту чи героїзації нацистів, - Заява Вааду

11.05.2018 15:33 6

В Україні немає підтримуваного державою заперечення Голокосту чи героїзації нацистів, - Заява Вааду

Асоціація єврейських громадських організацій та общин України (Ваад) відреагувала на лист конгресменів США, у якому висловллюється занепокоєння щодо ситуації з антисемітизмом у Польщі та Україні.

Як наголошуюють у Ваад, звинувачення конгресменів, що український уряд нібито «підтримує антисемітизм», а необгруноване.

«Це звинувачення абсурдне. Нам не відомий жодний факт, коли б українська держава підтримувала заперечення Голокосту, в тому чи іншому вигляді. Маємо сумніви, що хто-небудь із конгресменів, що підписали лист, може назвати бодай один такий випадок», – йдеться у Заяві Вааду.

У документі зазначається, на пострадянському просторі в Україні найбільше зберігають пам’ять про жертв Голокосту, шляхом викладання, досліджень, меморіалізації. І держава все частіше підключається до цього процесу.

«З подальшого тексту листа випливає, що його автори вважають «нацистськими колаборантами» Українську повстанську армію, що, звісно ж, є дещо більш вільною, ніж це припускають не лише історики, але й політики, інтерпретацією реальності. Твердження конгресменів про «підтримувану державою глорифікацію нацистів» є стосовно України такою ж дифамацією, як і твердження про «підтримуване державою заперечення Голокосту»», - заявляють українські євреї.

«Окрім того, можна згадати, що попередні рази, коли американські конгресмени писали якісь подібні листи, у 2009 і у 2013 роках, вони були ініційовані політтехнологами, що працювали на Кремль, про що можна стверджувати напевне. Хоча щодо останнього листа в нас немає (можливо, поки що немає) інформації про те, хто був причетний до написання тексту (навряд чи персонально Ро Ханна був на це здатен) і в які способи лобіювалось його підписання конгресменами, досить правдоподібним буде припущення, що його поява є частиною нової хвилі антиукраїнської пропаганди спекулювання на темі антисемітизму.

У зв’язку з усім висловленим, Ваад України вважає за необхідне заявити:

- лист, підписаний конгресменами, містить твердження й неправдиві звинувачення, що не відповідають дійсності;

- на противагу тому, що стверджується в листі, насправді в Україні немає підтримуваного державою заперечення Голокосту чи героїзації нацистів;

- в Україні не фіксується суттєвого зростання антисемітизму – ось уже майже два роки, як у країні взагалі не зафіксовано жодного інциденту, пов’язаного з антисемітським насиллям;

Ми розцінюємо цей лист як антиукраїнську дифамацію, яку вже використовують у пропагандистському секторі гібридної війни РФ проти України.

Ми закликаємо усіх зацікавлених у достовірній інформації про антисемітизм в Україні звертатися за нею до Вааду України», - йдеться у тексті Заяві Президії Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (Ваад).

Нагадаємо, американські конгресмени Ро Ханна та Девід Цецелін зібрали понад 50 підписів під зверненням до Державного департаменту США щодо дипломатичного тиску на Польщу та Україну через прояви антисемітизму та політику прославлення нацистських колаборантів і заперечення Голокосту.

Зокрема у зверненні зазначають, що нещодавно у Варшаві прийняли закон, який встановлює кримінальне переслідування за твердження, що Польща брала участь у Голокості.

Проявом антисемітизму і прославленням нациських колаборантів, на думку конгресменів, є «про-упівська кампанія 2017 року» Інституту Нацпам'яті, перейменування вулиць на честь діячів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича, проведення фестивалю імені Шухевича, а також діяльність «неонацистського батальйону Азов», який, як вважають конгресмени, повинен бути розпущеним, а не включеним до складу Нацгвардії. Окрім того, конгресмени зауважили причетність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова до діяльності підрозділу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/71112/

Следующая новость
Предыдущая новость

Особенности грузоперевозки на Газели Купить надежные стальные двери Избавьтесь от скуки раз и навсегда! Переваги теплових насосів Твердотельные накопители SSD: что стоит знать

Публикации