В УГКЦ поминають жертв сталінського псевдособору 1946 року

11.03.2018 10:35 6

В УГКЦ поминають жертв сталінського псевдособору 1946 року

8-10 березня Українська Греко-Католицька Церква згадує сумні події, пов’язані з Львівським псевдособором 1946 року. Сімдесят два роки тому сталінський режим поставив поза законом кілька мільйонів віруючих греко-католиків разом з їхніми пастирями, духовенством, монашеством, ліквідовуючи церковні структури та насильно приєднуючи громади УГКЦ в лоно Російської Православної Церкви.

У ці березневі дні у храмах УГКЦ моляться за упокій душ ісповідників віри, які віддали своє життя впродовж десятиліть переслідувань комуністичним режимом.

У коментарі департаменту інформації УГКЦ секретар Синоду Єпископів Богдан (Дзюрах) зазначив, що спомин про трагічні сторінки минулого спонукає до поновного осмислення дару приналежності до «Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви».

«Єдність з Наступником святого апостола Петра, Вселенським Архиєреєм Папою Римським для нас не є питанням лише канонічного підпорядкування чи церковної дисципліни; ця єдність – це питання віри, і тому наші попередники не хиталися перед лицем випробувань і утисків та були готові навіть життя своє віддати в мученицькій жертві задля вірності заповітові Христа «щоб усі були одно», – сказав владика Богдан.

Їхній подвиг, на думку єпископа, повинен надихати нас, сьогодні живучих, зберігати скарб віри, який вони захистили ціною власного життя, і свідчити перед усім світом про великі діла Божої благодаті, які проявилися в історії нашої Церкви й українського народу.

Невипадково Святіший Отець Венедикт XVI свого часу в листі до св. п. Блаженіншого Любомира з нагоди 60-х роковин Львівського псевдособору підкреслював, що «з цієї Церкви, очищеної переслідуваннями, випливли потоки живої води не лише для українських католиків, але для усієї Католицької Церкви, розсіяної по світі».

Нагадаємо, задля увіковічення пам’яті ісповідників віри катакомбної Церкви кілька років тому студія «Живе ТБ» створила документальну стрічку «Ті, що вірні», яка розповідає про духовний подвиг греко-католицьких монахинь, священиків та єпископів.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/70379/

Следующая новость
Предыдущая новость

Дипломная работа на заказ в Киеве Священики УПЦ освятили місце під пам’ятник десантникам Фотомагниты по хорошей цене УПЦ КП презентувало відео «90 псалом - молитва воїна та капелана» Информационный сервис для организации похорон

Публикации