В УГКЦ назвали заяви митрополита РПЦ про намагання греко-католиків через автокефалію навернути православних до унії «примітивною маніпуляцією фактами та почуттями християн»

11.07.2018 16:25 0

В УГКЦ назвали заяви митрополита РПЦ про намагання греко-католиків через автокефалію навернути православних до унії «примітивною маніпуляцією фактами та почуттями християн»

Священик фактично повторив раніше висловлену позицію УГКЦ з приводу об’єднання православних Церков в Україні: УГКЦ вважає українську автокефалію «внутрішньою справою» православних.
Голова комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин заявив: «УГКЦ у жодний спосіб не бере участі у процесі з надання Томосу: ні прямо, ні опосередковано. Нам закидають, що певні українські політики, які декларують себе греко-католиками, пропагують ці події. Хотілося б наголосити, що Церква їх на це не благословляла. Вони діють виключно на свій власний розсуд або на розсуд своєї політичної партії. Тому думаю, що слова митрополита РПЦ, висловлені з цього приводу, слід розглядати як примітивну маніпуляцію фактами та почуттями християн, і ми рішуче відкидаємо всякі звинувачення Москви у тому, що ці рухи почалися з нашої ініціативи».
Представник УГКЦ підкреслив, що об’єднання Православних Церков щодо отримання томосу є винятково внутрішньою справою православних українців. «УГКЦ до процесу отримання Томосу чи то до процесу об’єднання Православних Церков не має жодного відношення. Це є внутрішня справа наших православних братів. Ми, як Церква, такого типу змагання, спрямовані на єдність християн, оцінюємо як позитивні, оскільки ця позиція віповідає заповіту Ісуса Христа «щоби всі були одно». Ми також готові до діалогу з усіма Православними Церквами відповідно до Екуменічної концепції УГКЦ», — зазначив о. Ігор.
Голова комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин також надіється, що отримання томосу про автокефалію УПЦ та створення єдиної помісної Православної Церкви жодним чином не вплине на діяльність УГКЦ. «На нашу думку, це допоможе так званим неканонічним православним Церквам вийти з церковної ізоляції та усуне болісний стан поділів та фрагментації. Для УГКЦ, для її діяльності та її внутрішнього життя від цього нічого не зміниться. Єдине, що ми хотіли б, щоби після цього продовжувалось забезпечення державою необхідних умов для вільного розвитку усіх Церков, щоб влада не надавала преференцій жодній із конфесій. Проте, думаю, що цього не станеться, бо Україна є демократичною державою, де усі Церкви є рівні у правах і свободах», — наголосив він.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Покупка газовых котлов в Одессе Лучшее место для покупки мебели Качественная и тихая стиральная машина Bosch Новый Год на Мальдивах – мечта, которая становится реальностью Основы капитального ремонта в квартире

Публикации