В РПЦ заявили про «небезпеку» для Афону від спілкування з ПЦУ

12.02.2019 12:31 0

У Російській Православній Церкві заявили про «небезпеку» від спілкування з представниками Православної Церкви України для монастирів гори Афон у Греції і закликали їх зробити «правильний», із позиції Москви, вибір, інформує Радіо Свобода.

Як заявив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату (РПЦ) митрополит Іларіон, Афон має або захищати «канонічну правду», або підкоритися «беззаконному рішенню Константинопольського Патріархату», який надав помісній ПЦУ канонічну автокефалію.

Як йдеться в його статті на одному з російських православних сайтів, молитовне спілкування з «розкольниками», як у Москві називають ПЦУ, ще небезпечніше для Афону, ніж гіпотетичне порушення давньої заборони жінкам ступати на землю цієї «святої гори» у Греції, єдині мешканці якої – ченці чоловічих православних монастирів.

Стаття з’явилася на мало відомому сайті «Ісус», що його митрополит РПЦ Іларіон створив кілька місяців тому, 10 лютого, але російські засоби інформації привернули до неї увагу вже 11 лютого.

Нещодавно з візитом на Афоні побувала делегація Православної Церкви України, яка вже відвідала кілька тамтешніх монастирів і провела спільні богослужби з їхніми ченцями. При цьому, за повідомленнями, Пантелеймонів монастир, що традиційно вважається «російським» через національність більшості ченців, не впустив делегацію ПЦУ.

Гора Афон у Греції, на відміну від решти території цієї країни, церковно підпорядкована Вселенському Патріархатові Константинопольському, але її монастирі мають широку автономію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/74677/

Следующая новость
Предыдущая новость

Подарунок на добру згадку з гравіруванням «Грецький» храм у Ніжині знову відкрив двері для парафіян Стоматология Люми-Дент в Киеве на Оболони Утепление фасада дома пенопластовыми листами – самый оптимальный способ Горизонтальные и вертикальные жалюзи – быстрое изготовление и монтаж в Одессе

Публикации