В ПЦУ спростували міф про «тисячолітню історію Російської Православної Церкви»

25.07.2019 18:38 3

У Православній Церкві України спростували поширений міф про те, що князь Володимир хрестив “слов’янські народи” – Україну і Росію. Саме завдяки цьому міфу в Російській Православній Церкві традиційно заявляють, що їхня Церква має тисячолітню історію. Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ в Facebook.

«Насамперед, за свідченнями різноманітних джерел, християнство на землях Руси з’явилося задовго до хрещення при святому князі Володимирі. Історики та літописці як перше хрещення згадують події, пов’язані зі святим князем Оскольдом, який у 880 році, прийнявши християнство, отримав церковне ім’я Миколай, описують християнську діяльність княгині Ольги (у хрещенні Олени) і вже пізніше оповідається про масове хрещення киян, здійснене у 988 році її онуком, князем Володимиром Великим (у хрещенні Василієм). Імена саме цих хрестителів Руси закарбовані у святцях Православної Церкви.

Київський князь Володимир хрестив киян, не московитян, а тим більше, не Росію, бо в ті часи її не існувало, а на місці її майбутнього утворення стояли густі ліси та непрохідні болота. Християнство з Києва поступово рухалося на північ, разом з поширенням княжої влади. Як свідчать історики, на сучасній території Росії довго зберігалося язичництво та діяльність волхвів, які противились вірі Христовій, влаштовували рухи опору та повстання, навіть вбивали київських місіонерів, які несли на північ світло християнства, а разом з ним - писемність і освіту. Історики наводять численні приклади повстань волхвів у Ростовських і Новгородських землях, датованих ХІ та ХІІ століттями.

Тому щонайменше дивно чути про хрещення князем Володимиром Росії і «свою тисячолітню історію» РПЦ… А щодо хрещення киян, Руси-України, то світло Божої благодаті почало зігрівати душі наших прабатьків задовго до Володимирового хрещення. Однак саме завдяки йому Київська держава стала християнською й таким чином ще у Х столітті долучилася до інших європейських країн», - наголошують в ПЦУ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/76627/

Следующая новость
Предыдущая новость

Эко-матрасы ортопедические из сена своими руками Ремонт в кухне и покупка мебельного гарнитура в Твери Выбор способа печати этикеток Окупаційний "голова" Криму привітав кримського митрополита УПЦ з 25-річчям служіння Выбираем качественный ламинат на пол

Публикации