В ПЦУ назвали «нікчемними» вчинені Філаретом свячення та закликали одуматися

02.01.2020 20:00 0

В ПЦУ назвали «нікчемними» вчинені Філаретом свячення та закликали  одуматися

Прес-служба ПЦУ 29 грудня поширила Заяву щодо антиканонічних дії Почесного Патріарха Філарета і його оточення.

У заяві усі єпископські свячення, які останніми часами здійснював Філарет, названо недійсними.

В ПЦУ закликали Почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення «зупинитися, одуматися, повернутися від обраного ними шляху неправди та омани — на шлях істини, припинити спроби за участю російських та проросійських діячів руйнування Помісної Церкви на радість ворогам України».

Духовенство і мирян в ПЦУ застерегли від співучасті у беззаконних діях.

Подаємо текст заяви

Щодо антиканонічних дій Почесного Патріарха Філарета і його оточення

28 Грудня 2019

Незважаючи на всі спроби Православної Церкви України в дусі поваги до похилого віку та минулих заслуг Почесного Патріарха Філарета спонукати його до припинення самоізоляції та до виконання соборної волі Помісної Церкви, — на жаль слід констатувати, що він продовжує порушувати канони і церковний Статут.

Священний Синод на своєму засіданні 24 червня 2019 р. визначив (п. 4 Журналу №30): «Констатувати, що Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією». Отже, будучи фактично архієреєм на спокої, він не має жодних канонічних і статутних прав на скликання і проведення церковних зібрань, на обрання і рукоположення архієреїв. Однак Почесний Патріарх Філарет продовжує вчиняти дії, які суперечать соборній волі Помісної Української Православної Церкви, канонам і Статуту.

У зв‘язку з цим слід нагадати, що на підставі 4 правила ІІ Вселенського собору, в якому сказано: «Про Максима Кініка, і про вчинені ним безчинства у Константинополі: оскільки Максим не був і не є єпископом, отже поставлені ним на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне» та авторитетних тлумачень цього правила — всі дії, вчинені Почесним Патріархом Філаретом всупереч канонам і Статуту Церкви є нікчемними.

Тому кожна особа, оголошена «єпископом» у незаконний спосіб з боку Почесного Патріарха Філарета і «призначена», зокрема, на кафедру, де вже є законний архієрей – не є єпископом. Відтак поставлені такою особою «на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне».

Закликаємо Почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення зупинитися, одуматися, повернутися від обраного ними шляху неправди та омани — на шлях істини, припинити спроби за участю російських та проросійських діячів руйнування Помісної Церкви на радість ворогам України.

Застерігаємо також духовенство і мирян від співучасті у беззаконних діях, за які настане відповідальність перед Богом та Церквою.

Від Секретаріату
Священного Синоду

28 грудня 2019 р.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/78390/

Следующая новость
Предыдущая новость

Шторы плиссе – лучший выбор современной хозяйки Игровые автоматы нового поколения от казино Вулкан Помощь в создании сайта под ключ от фрилансеров Комплексный подход к решению проблем со здоровьем Хороший юрист по алиментам

Публикации