В ООН заборонили російським окупантам виселяти громаду ПЦУ з храму в Сімферополі

10.09.2019 12:19 0

В ООН заборонили російським окупантам виселяти громаду ПЦУ з храму в Сімферополі

Комітет ООН з прав людини заборонив Росії виселяти громаду ПЦУ з храму в окупованому Сімферополі. Про це у Facebook повідомив експерт Регіонального центру прав людини Сергій Заєць, пише УНІАН.

"Практично останній храм ПЦУ в Криму виявився на межі знищення влітку 2019 року. Несподівано для російської влади на захист прихожан виступив Комітет ООН з прав людини. Не виселяти громаду з храму в Сімферополі - ось що вимагає від Росії Комітет", - написав він.

Він нагадав, що наприкінці серпня більш як 50 вірян ПЦУ в Криму звернулись до Комітету з прав людини ООН із приводу утисків з боку окупаційної влади.

"Тепер Росії доведеться відповідати за свою поведінку. Й найцікавіше, що найближчим часом Росії також належить звітувати про дотримання прав людини перед органами ООН і в більш широкому контексті. А це загрожує серйозними репутаційними втратами", - додав експерт.

Нагадаємо, 8 червня "арбітражний суд" Криму ухвалив рішення розірвати договір оренди приміщень, який до окупації був укладений з кримської єпархією УПЦ КП. "Суд" зобов'язав Церкву повернути приміщення "Міністерству майнових і земельних відносин" Криму і стягнути в дохід бюджету РФ 12 тис. рублів державного мита. Приводом для розірвання договору стала заборгованість у розмірі 2,3 грн.

24 липня Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги ПЦУ пограбували. За словами архиєпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента, з храму вкрадені всі церковні речі Кримського єпархіального управління. Він зазначив, що "міністр майнових і земельних відносин" Криму Анна Анюхіна організувала під виглядом "внутрішнього ремонту" розгром церкви, поки Климент був на конференції з питань релігійної свободи у Вашингтоні.

2 серпня окупаційна влада Криму знову відмовила в реєстрації Кримської єпархії Православної Церкви України.

19 серпня Управління Кримської єпархії ПЦУ оскаржило рішення "арбітражного суду Криму" за позовом Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди приміщень собору в Сімферополі.

29 серпня більш як 50 прихожан ПЦУ в Криму звернулись до Комітету з прав людини ООН через захоплення окупантами останнього храму Кримської єпархії ПЦУ.

3 вересня "Апеляційний суд" у Севастополі залишив без зміни рішення суду про виселення Кримської єпархії ПЦУ з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги. Правозахисники кілька років фіксують факти того, як російська влада окупованого Криму систематично порушує свободу віросповідання. Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник наголосила, що за час окупації Криму майже всі релігійні громади та організації зазнали утисків, обмежень, переслідувань, крім церкви Московського Патріархату.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/77104/

Следующая новость
Предыдущая новость

Свежий хамон и другие продукты на Фрешбазе Играть в онлайн казино Reel Emperor Лучший восточный сериал 2017 «Мехрамис»: смотреть онлайн в хорошем качестве Доставка цветов в Киеве круглосуточно Потолочный плинтус из полиуретана

Публикации