В Одесі і Сумах психолог та імам мечеті доводять батькам, що покарання дітей не має бути фізичним

26.01.2018 19:51 9

В Одесі і Сумах психолог та імам мечеті доводять батькам, що покарання дітей не має бути фізичним

Семінар за участю гостей із Запоріжжя — імама мечеті запорізького Ісламського культурного центру (ІКЦ) Мухаммада Мамутова та психолога Рифата Сабітова — відбувся в неділю, 14 січня, в Ісламському культурному центрі Сум.
У першій лекції Мухаммад Мамутов звернув увагу присутніх на суру «Лукман», зокрема на слова мудреця Лукмана, що навчав сина людяності та богобоязливості. Шейх Мухаммад нагадав, що діти наслідують саме вчинки батьків, тим-то батькам треба уважніше ставитися передусім до себе: пильнувати, щоб не тільки окремі вчинки, а й повсякденна їхня поведінка відповідала напученням — і тоді вимагати цього від дітей. Дитині мало просто наказувати — слід пояснювати розумність кожної спонуки або заборони, бути поміркованими в покаранні, що не має бути фізичним та, попри відчутність, не повинно принижувати дитину й завдавати моральних страждань.
Сімейний психолог Рифат Сабітов своєю чергою дав практичні поради, як знайти спільну мову з дитиною.
"Нічого надзвичайного: щоб порозумітися — спілкуйтеся, цілий час й повноцінно. Батьки й діти мають добре знати одне одного, а не просто жити під одним дахом.
Треба поважати дитину й прислухатися до її бажань і міркувань, але в жодному разі не потурати їй. Треба любити дитину таку, як вона є, але м’яко направляти, допомагаючи долати слабкі сторони характеру; критикувати вчинки, а не особистість.
І, звичайно, завдання батьків — виявити схильності та здібності дитини, допомогти їх розвинути. До того ж це може також стати підґрунтям для спільних захоплень та занять", - пише сайт.
А 21 січня подібний семінар для батьків відбувся в Одеському Ісламському культурному центрі. Лектори з Запоріжжя — імам мечеті запорізького ІКЦ, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Мухаммад Мамутов і психолог Рифат Сабітов — ділилися секретами виховання цінностей і моделей поведінки, а також вирішення конкретних проблем.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

В якій валюті зберігати заощадження у 2018 році? Получение кредита по выгодным условиям Особенности транзакций и видеослоты, как лучший вариант активных ставок Евроазиатский Еврейский Конгресс, учрежденный Украиной, Казахстаном и РФ, «ушел в прошлое» Лучшие кальяны и аксессуары к ним

Публикации