Віряни відходять від УПЦ (МП) у стан "православних без конфесії", - соціолог

03.04.2018 21:22 87

Віряни відходять від УПЦ (МП) у стан

Український соціолог, керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович в інтерв'ю журналу "Країна" від 22 березня 2018 р. заявив про відтік від УПЦ (Московського Патріархату) вірян, які все частіше ідентифікують себе у категорії "православних без конфесії", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Gazeta.ua.

«Під час досліджень ми запитуємо, зокрема: до якої конфесії себе відносите – Української православної церкви Київського патріархату чи Московського? Прихильники останнього зараз перейшли в категорію "православний без конфесії"», – сказав соціолог.

«Так само з мовою. Визнати російську державною, коли РФ хоче забрати в України державність, – це не сприймається. Згадайте довоєнні часи: "какая разница, на каком языке разговаривать?", "яка різниця, до якої церкви ходити, ми ж спілкуємося з Богом". Частина цих людей змінила своє ставлення до історії, Росії й до радянського минулого. Вони хочуть, щоб їхні діти жили в Європі. Завдання влади, яка прийде у 2019 році, – не змінювати цей вектор держави», – пояснив він.

За словами експерта, українізація відбувається завдяки Путіну й війні. Багато людей переходять на українську принципово. Для чимало кого це стало модним.

«Чому в довоєнному Криму всі українські школи були заповнені? Тамтешні діти не чули навколо себе української. Але якщо хотіли вступити у вуз, поїхати в Харків, Київ чи Львів, мусили здати екзамен з української. Якщо ти чиновник, то повинен розмовляти державною мовою й вести нею документообіг. Більшість громадян це підтримують», – додав Олексій Антипович.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/social_questioning/70695/

Следующая новость
Предыдущая новость

Реализация проектов на основе социального бизнеса Пасхальное воскресенье. Светлый праздник для всей семьи Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО Каким должен быть профессиональный массажный стол? Комфорт і затишок – і опалення, і кондиціонер

Публикации