Вінницький апеляційний суд скасував рішення про відсторонення від посади Ігоря Салецького

19.10.2019 10:30 0

Вінницький апеляційний суд скасував рішення про відсторонення від посади Ігоря Салецького

18 жовтня у Вінницькому апеляційному суді визнали недійсним рішення міського суду, згідно з яким Ігоря Салецького відсторонили від виконання обов’язків начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА. Про це повідомляє Вежа.

Нагадаємо, що його звинувачували в тому, що він зареєстрував перехід релігійних громад в Ямпільському районі та в Луці-Мелешківській з УПЦ МП до Православної Церкви України з порушенням закону.

Перше судове засідання відбулось 4 жовтня у Вінницькому міському суді. Тоді сторона обвинувачення вимагала тимчасового відсторонення Ігоря Салецького з його посади. Втім, засідання перенесли, оскільки в обвинуваченого не було адвоката. Вже 10 жовтня міський суд задовольнив клопотання слідчої Світлани Воронюк і відсторонив Салецького від виконання обов’язків на два місяці. Рішення мотивувалось тим, що начальник управління може впливати на свідків та знищити важливі документи.

На відміну від попередніх судових засідань, цього разу зала суду була фактично порожньою.

– Я вважаю, що не було підстав для задоволення клопотання слідчої, оскільки зазначені в ньому ризики нічим не підтверджені. Щодо ризику відносно знищення документів: у процесі досудового розслідування слідчі вилучили за місцем роботи мого клієнта всі необхідні для слідства документи. Наразі вони перебувають в матеріалах кримінального провадження, – зазначила адвокатка Тетяна Кашпрук.

Вона також спростувала інші, зазначені в клопотанні потенційні ризики. Зокрема, за її словами, ризик “продовження протиправної діяльності” безпідставний, оскільки її клієнт раніше не притягувався ні до адміністративної, ні до кримінальної відповідальності, а ризик “впливу на свідків” нічим не підтверджений.

– Хочу зазначити, що мого клієнта звинувачують у скоєнні злочину невеликої тяжкості. Відсторонення від посади, відповідно до норм КПК, може застосовуватись тільки до злочинів середньої тяжкості. Також, в ході судового розгляду в суді першої інстанції (Вінницький міський суд – авт.) слідчою було подано доповнення до клопотання. Дане доповнення сторона захисту не отримала. Там викладені нові мотиви та нові доводи, до яких сторона захисту не була готова, це порушення права на захист. Вважаю, що в даному випадку суд мав надати час на підготовку, – розповіла Тетяна Кашпрук.

Доповнюючи виступ своєї захисниці, Ігор Салецький зазначив, що всі документи, які стосуються цієї справи і які він, нібито, міг знищити, відскановані і є у вільному доступі в Єдиному реєстрі юридичних осіб, а також в ухвалах Вінницького окружного адміністративного суду та Сьомого апеляційного адміністративного суду. До останніх двох судових інстанцій раніше звертались члени релігійних громад щодо визнання дій Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА неправомірними.

Після виступу сторони захисту слово дали прокурору, який виступив із запереченням проти задоволення апеляційної скарги.

Після близько 20 хвилин у нарадчій кімнаті судді ухвалили задовольнити апеляційну скаргу.

Відтак, ухвалу міського суду про відсторонення Салецького від виконання обов’язків скасували, а своєю новою ухвалою апеляційний суд відмовив у задоволенні клопотання слідчої Воронюк. Оскарженню ухвала не підлягає.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/authorities_religious_affairs/77505/

Следующая новость
Предыдущая новость

Священики УПЦ спільно з волонтерами забезпечили п’ять підрозділів ЗСУ ліками Идеальные женские сапоги на сайте У Житомирі в соборі УПЦ КП відкривають виставку унікальних вірменських ікон України Свои услуги предоставляет специалист по ремонту паркетных покрытий Изображение природы и городов для вашего дома

Публикации