Відразу 5 сакральних споруд реставрують у Львові

13.11.2019 4:51 0

Відразу 5 сакральних споруд реставрують у Львові

У Львові відновлюють сакральні споруди. Зокрема розпочалися роботи з реставрації даху монастирських приміщень колишнього костелу францисканок (нині храм св. Івана Золотоустого та семінарія). Роботи на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР виконує ПП «Володар Маркет». Вартість робіт 3,6 млн. грн.

«Будівництво монастиря і костелу Францисканок розпочалося у 1877 році. Це була фундація Марії Муравської. Францисканки приїхали до Львова з тодішньої Пруссії, і заснували цей монастир. Наріжний камінь освятив папський нунцій. Близько 12 років тривала побудова храму і монастиря. Проект монастиря і храму виготовив Юліан Захаревич, хоча первісний проект був іншого архітектора, однак Захаревич наполіг на своєму варіанті і, як бачимо, цей варіант дуже добре втілився.

У 46-му році францисканки змушені були покинути цей храм. Тоді у храмі організували госпіталь для військових, потім інфекційну лікарню. Відповідно храм не використовувався за призначенням і всі реліквії були понищені. До прикладу у храмі були унікальні вівтарі, навіть роботи Леонарда Марконі. Ці вівтарі знищені, вони не збереглися. Маємо лише збережені і відновлені вітражі", — розповіла Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

За її словами, кілька років тому над храмом за кошти міського бюджету був зроблений новий дах. Тепер залишається відремонтувати дах над монастирськими приміщеннями.

Сьогодні у колишньому костелі францисканок — храм св. Івана Золотоустого та семінарія. Ці святині були передані православній церкві у 1992 році.

«Коли в 92-му році ми сюди прийшли, приміщення було в жахливому стані. Почали ремонтувати його своїми силами, але зрозуміли, що це для нас непосильно. Оскільки це пам’ятка архітектури, визначна споруда, вона потребувала негайного порятунку. На сьогоднішній день маємо катастрофу з дахом. Тому ми звернулися до управління історичного середовища, до міського голови за допомогою. Дуже вдячні, що нам були виділені кошти.

Ощуляк.jpg

На даний момент вже відремонтований храм, шпиль над храмом і зараз розпочинається ремонт дах", — повідомив Ярослав Ощудляк, ректор Львівської православної богославської академії.

Роботи з ремонту даху тільки розпочалися і будуть тривати цього року доти, доки дозволятимуть погодні умови, та продовжаться в наступному.

«Спочатку ремонтуватимемо праву частину, бо вона найбільше пошкоджена. Покрівля частково виготовлена із сланцю. Сланцеве покриття ми знімемо і зробимо покриття з оцинкованої бляхи. Також буде замінено усі дерев’яні конструкції», — повідомила Надія Мелета, директорка підрядної організації ПП «Володар-Маркет».

Заплановано також виконати заміну та протезування аварійних ділянок дахових конструкцій; заміну та влаштування системи водовідведення. Вартість робіт становить — 3 675 300,00 грн.

Цього року також продовжуються роботи з реставрації вікон і даху Домініканського собору (храм св. Євхаристії), завершена реконструкція даху і дзвіниці у храмі св. Трійці. Також розпочато реставрацію фасаду костелу св. Казимира — нині храм св. Климентія Шептицького, та ремонт фасаду в храмі Покрови (вул. Грушевського, 2) — колишній костел св. Миколая. Тобто роботи тривають на 5 сакральних спорудах міста. А в період з 2013−2018 р у Львові за кошти міського бюджету було проведено реставрацію у 13 храмах.

«Сакральна спадщина є важливим елементом для архітектурного обличчя Львова. Крім цього, програмою «Львів 2020» передбачена реставрація храмів. Згідно з нею, цього року ми маємо 5 об’єктів в роботі. Вже завершили ремонт даху в костелі святого Казимира на вул. Кривоноса, завершили роботи в храмі св. Трійці на вул. Тершаківців. Минулого року було завершено два великі об’єкти — церква св. Миколая і церква св. Параскевії.

Також зараз активно ведеться робота по відновленню освітлення сакральних споруд Львова. Вже підсвітили 6 храмів, і в роботі ще є 4 об’єкти. До кінця року передбачено кошти в бюджеті міста на підсвітку й відновлення архітектурного ансамблю, який має в повноті довершити європейський вигляд міста", — відзначив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови Львова».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/77768/

Следующая новость
Предыдущая новость

Вам нужны лайки? Получайте их на самых выгодных условиях Глава РПЦЗ путешествует по Крыму Где купить гель Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel по выгодной цене Евроазиатский Еврейский Конгресс, учрежденный Украиной, Казахстаном и РФ, «ушел в прошлое» Подробно о системах видеонаблюдения - как выбрать правильную

Публикации