Відомий релігієзнавець підтримав мусульман Києва, які зазнали обшуку

12.03.2018 16:57 33

Відомий релігієзнавець підтримав мусульман Києва, які зазнали обшуку

Перед представниками засобів масової інформації виступили муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, представники Асоціації «Альраіду»: голова організації Сейран Арифов; радник заступника міністра оборони з питань евакуації, юрист Ольга Башей (мусульманка, відзначена двома державними нагородами) та активіст, керівник відділу ознайомлення з ісламом та культурою Сходу, посол миру (почесне звання, надане 2016 року південнокорейською міжнародною організацією HWPL, що співпрацює з ООН) Тарик Сархан.
У заході також взяли участь народні депутати України Рефат Чубаров, Мустафа Найєм, Оксана Корчинська та відомі громадські діячі, зокрема колишній політв’язень Кремля Рафіс Кашапов та відомий релігієзнавець, професор, член Всеукраїнської асоціації релігієзнавців, член експертної ради при Департаменті у справах релігій та національностей Міністерства культури України Ігор Козловський, що два роки провів «на підвалі» в «ДНР».
— Мені сумно й соромно, чесно, — сказав, узявши слово, Ігор Козловський. — Коли мене заарештували там, у «ДНР», і я два роки відсидів у цих підвалах, я мріяв про правову, незалежну, соборну Україну. І коли повертався, в літаку Президент України мені сказав: «Ігоре Анатолійовичу, ви повертаєтеся в нову державу — нову правову державу!» Ви знаєте, я справді переживаю такі почуття, що відбувається щось… негаразд. Коли у мене там (в окупованому Донецьку. — Ред.) був обшук, також я був у підвалі, а вони проводили обшук — там, на теренах, окупованих Росією, все точно так: вилучали без свідків, привели з собою свідків, яких я не знаю й не бачив, зовсім з іншого регіону. І потім сказали, що вся ця література, символіка і гранати — це моє. От так я бачу — тільки-но бачив на відео — майже один в один, та сама схема. Про що це каже? Це каже про те, що щось не змінилося в нас, що Служба безпеки України й далі довіряє доносам. Замість поцікавитися у фахівців… Я займаюся релігієзнавством майже сорок років, я знаю цю організацію з моменту її виникнення. «Альраід» я знаю з 90-х років, коли ще тільки починалося ісламське піднесення в Україні. Я знаю особисто цих людей, і я ніколи не повірю, що ця література їм належить. Я от бачу «Дозволене та заборонене в Ісламі» — я знаю цю книжку і нічого там не вбачаю. Взагалі не знаю, що там може бути екстремістського! Більш того, я її також читав, я її мав і я її давав читати своїм студентам! Я розповсюджував її — можна так сказати, правильно? І коли там вилучали літературу й казали, що ця література — екстремістська, хто виносив це судження? На якій підставі? У нас є список забороненої літератури? Нема в нас списку забороненої літератури! Хто сказав, що це — екстремістська? Фахівці, які можуть розібратися в цьому питанні, релігієзнавці — до них ця література не потрапляла, й не було такого запиту [на проведення експертизи] стосовно того, яка це література, яка література в нас може [мати] екстремістський характер чи може бути заборонена. Такого запиту нема. Я член експертної ради при департаменті у справах релігій Міністерства культури України, — наголосив релігієзнавець.
Ігор Козловський також звернув увагу присутніх на те, що серед звинувачень, висунутих йому терористами «ДНР» і через які він зазнав тортур, був його зв’язок з Саідом Ісмагіловим, бо він відомий ворогам як патріот України.
— Мене піддавали тортурам, бо я з ним зв’язаний. Я кажу: «Так, це — мій учень, це — мій друг, і я буду з ним підтримувати цей зв’язок...» Я кажу вам, що це все, що відбувається — це не тільки стосується ісламської спільноти. Це такий тривожний симптом, у якому я бачу наступ загалом на права громадянського суспільства. Це є кордон, це — межа, і якщо ми дозволимо цю межу перейти, то буде подальший наступ взагалі на громадянське суспільство. А ми знаємо, що Україна ніколи не постане як справді правова держава, коли не визріє таке сильне громадянське суспільство, яке буде об’єднувати представників різних конфесій, різних світоглядних поглядів для того, щоб наша Україна стала справді європейською державою та йшла у спільноту народів світу, — підсумував Ігор Козловський.
Як зазначено на прес-конференції, такі «обшуки» відбуваються вже вчетверте. Попередні були в Житомирі, Сумах, Вінниці. І щоразу силовики знаходили примірники тої самої брошурки.
Мусульмани України дуже стурбовані, зазначалося на прес-конференції, тим, що практика обшуків з підкиданням літератури — є всі підстави вважати, що знайдена «заборонена література» була саме підкинута — стала системною та дуже нагадує дії спецслужб у Росії та в окупованому Криму. Проте в Росії існує список забороненої літератури, а в Україні такого списку нема.
— Отже, мусимо казати про переслідування мусульман-сунітів за релігійною ознакою, — заявив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как получить займ без справки о доходах? Купить террариум можно и в интернет магазине Помощь в изучении английского Проектування будівель від фахівців Шнековый насос Aquatica – отличный выбор по разумной цене

Публикации