Відома дослідниця Туринської плащаниці піддала різкій критиці висновки про фальшивість плям на реліквії

18.07.2018 16:35 3

Відома дослідниця Туринської плащаниці піддала різкій критиці висновки про фальшивість плям на реліквії

Професор Емануела Марінеллі, дослідниця плащаниці зі світовим іменем, заявила, що результати нещодавно оприлюдненого дослідження, яке нібито доводить фальшивість частини плям на Туринській плащаниці, не має наукової цінності. Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Світ облетіла новина: половина кривавих плям на Туринській плащаниці не відповідає позиції ні розіп’ятої людини, ні покладеної до гробу. Науковий «Journal of Forensic Sciences» опублікував статтю дослідників Маттео Борріні, співробітника Ліверпульського університету, і Луїджі Ґарласкеллі, представника Італійського комітету контролю за псевдонауками, які провели експеримент за допомогою манекена та штучної крові, імітуючи крововиливи, притаманні розіп’ятій людині.

Професор Емануела Марінеллі, яка вже понад сорок років досліджує священне полотно, розкритикувала дослідження: «Чи ви читали анотацію до роботи? Там нема нічого наукового. Чи ж вам здається науковим підходом узяти манекен, один із тих, які використовуються для одягу на вітринах магазинів, і губку, насичену штучною кров’ю і прикріплену до шматка дерева, щоб, натискаючи на правий бік ляльки, побачити, куди стікає кров? Це зовсім не має ваги інших досліджень, проведених уже понад 40 років тому на тілах людей, які померли від гемоперикарду, встановлених вертикально та проколених скальпелем між п’ятим і шостим ребром, як римський солдат проколов списом Христа. І результати були інші, ніж ті, які отримали Борріні та Ґарласкеллі».

Емануела Марінеллі поділилася думками про те, чому така серйозна інституція, як Ліверпульський університет, апробувала й дала згоду на публікацію дослідження, позначеного фундаментальними методологічними хибами. За її словами, задля просування тези про те, що плащаниця – підробка, певні ідеологічні групи не шкодуючи коштів, фінансують упереджені дослідження.

«Достатньо заплатити, й дослідження проведуть. І знайдеться також той, хто їх опублікує, – сказала вона. – Поза сумнівом, за деякими з них стоять групи, які хочуть переконати всіх у тому, що плащаниця – це історична підробка».

«Можемо побачити, що «Справжня плащаниця завдає труднощів тому, хто хотів би заперечити Христа та Його воскресіння». Однак, як казав кардинал Джакомо Біффі, для католика довідатися про те, що плащаниця може бути підробкою, нічого не змінює. Але все міняється у випадку атеїста, коли буде доведено протилежне. Чи ж не цього бояться ті, які будь-якою ціною намагаються довести її фальшивість»?, - запитує дослідниця.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/71862/

Следующая новость
Предыдущая новость

Доставка цветов курьеров в Химки: красивые букеты по лучшим ценам Благотворительный фонд Андрея Доценко Вулкан - кладезь ярких эмоций и наслаждения Семинар для йогов по технике медитации Випассана 5 советов при помощи которых можно выбрать правильный матрас на кровать

Публикации