Відбувся XVI Київський літній богословський інститут

07.08.2018 16:47 3

Відбувся XVI Київський літній богословський інститут

Організаторами, як і зазвичай, виступили видавництво «Дух і Літера», Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний і соціально-просвітницький центр «Ковчег» УПЦ.
«Дуже складно описати свої емоції після Київського літнього богословського інституту, — розповіла одна з цьогорічних учасниць Регіна Ельснер з Німеччини. — Це був, напевно, найбільш вражаючий досвід останніх років. Дивовижна аудиторія студентів та доповідачів, абсолютно відкрита атмосфера розмови, свобода мисленнєвого процесу у всіх, критичне мислення по справі, абсолютно доброзичливе і довірливе ставлення до кожного, природне переплетення духовності, богослов’я та громадянської свідомості...»
Цьогоріч КЛБІ працював за темою «Спільнота: Обличчя. Виклики. Покликання». Серед запрошених гостей були Валентин Сильвестров, Олексій Панич, єпископ Новосанжарський Веніамін (Погрібний), Олександр Філоненко, о. Олексій Струве, Юрій Ліфансе тощо.
Учасники говорили про права людини, філософію Біблера, етику Бонхефера, молитви Тезе, модерн, постструктуралізм, соціальну етику та музику Сильвестрова...
«Greetings from Silvestrov! Ravenna in Ukraine» — написав у себе в ФБ один з організаторів літнього інституту Костянтин Сігов. Влітку він разом із Валентином Сильвестровим відвідали Італію, де в Равенні відбувся концерт маестро у рамках всесвітнього миротворчого проекту «Шляхи дружби».
Нині ж на запрошення організаторів КЛБІ всесвітньовідомий український композитор побував у Лишні та представив свої твори.
Питання про те, як духовна школа може випускати уражених Христом людей, хвилювало владику Веніаміна (Погрібного) та слухачів КЛБІ. Біблійний текст Притч царя Соломона став трампліном для польоту думки цікавої доповіді владики.
Уперше в Україні завдяки КЛБІ було представлено богослов'я у графіці Лілії Ратнер.
Своєрідний рух людини між Італією та Україною, між Трастевере та Майданом, серед культур, людей та поколінь презентував Юрій Ліфансе. Він поділився досвідом діяльності громади «Святого Егідія», яка цього річ відзначає 50 років від дня свого заснування.
На поширене запитання молоді про те, як не боятися відповідальності та чи можлива постійність, відповідав о.Олексій Струве. «Наше хрещення вимагає від нас сталості. Але, з іншого боку, кожен з нас в житті змінюється і зростає… Але є одна стала складова — це наша впевненість (це осердя!!!), що для Христа кожен з нас єдиний, і Його любов і ніжність до кожного — незмінна… З приводу страху щось робити… Наша справа — дозволити Духу діяти в наших громадах, щоб наше свідчення у світі володіло своїм повним сенсом, і щоб наші особисті стіни не перешкоджали Святому Духу. Це теж наша відповідальність».
Також під час роботи інституту відбулася презентація українського перекладу книги Дітріха Бонгеффера «Спротив і покора. Листи і нотатки з-за ґрат», яке видала «Дух і Літера».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Адвентисты провели каникулярную школу в Харькове Каким должен быть профессиональный массажный стол? Оптимальный вариант доставки из Китая- железнодорожные перевозки Лас-Вегас: співробітники казино масово страйкують Газобетон – низкие цены и доставка по Харькову

Публикации