Вчені дослідять, чи усі відомі мощі святого Миколая є автентичними

18.12.2017 12:34 12

Вчені дослідять, чи усі відомі мощі святого Миколая є автентичними

Немає сумнівів, що святий Миколай був історичною постаттю, а ось сумніви стосовно автентичності його мощей, які «розмножилися» у великій кількості по християнських храмах світу, таки існують.

Ось чому науковці Оксфордського університету, що в Англії, дослідили мощі святого, який за життя був єпископом італійського міста Міра, що за 16 кілометрів на захід від Венеції, повідомляє Україна молода.

Святий вважається покровителем цього міста і щороку 6 грудня тут влаштовують гучний фестиваль на його честь.

Реліквії святого Миколая зберiгаються у різних містах світу, зокрема у храмах в Італії, Франції, США та в приватних колекціях.

Головний об’єкт його культу зберігається в італійському місті Барі. Тут, у соборі, зберігається основний фрагмент мощей, який, за переказами, ще тисячу років тому привезли місцеві моряки.

Мощі до того були викрадені мусульманами під час облоги міста.

Вчені поставили перед собою мету — дослідити всі відомі мощі святого, щоб встановити їхній вік та чи належать вони одній людині.

Нагадаємо, що перші записи про єпископа, якого дуже шанують як у католицькій, так і в православній церквi, з’явилися в VI столітті.

Першим учені Оксфордського університету дослідили фрагмент кістки таза, який передав на експертний аналіз священик зi США Денніс О’Нейлл, служитель храму Святої Марти Бетанської з гробницею Всіх Святих у Мортон-Гроув, штат Іллінойс.

У цей храм мощі колись перевезли з французького міста Ліона. Радіовуглецевий аналіз показав, що кістка дійсно походить iз IV століття, коли жив святий.

Історичні записи вказують, що Миколай iз Міри помер 6 грудня 345-го чи 352 року. Тож перша проба виявилася вдалою.

«Багато мощей, які потрапляють до нас на аналіз, найчастіше виявляються молодшими, ніж приписують їм історичні та церковні хроніки, — каже професор Том Хігам, один з учених, які проводили дослідження. — А цей кістковий фрагмент, навпаки, датується досить точно, і датування збігається з даними хронік, а тому є висока ймовірність того, що він дійсно є частиною мощей святого Миколая».

Якщо інші храми, де зберігаються останки святого, погодяться на експертизу, то вчені зможуть провести детальнішу роботу та з’ясувати нарешті, чи належать вони одній і тій же людині.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_science/69418/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бани и сауны в Запорожье Где купить православные четки из настоящего камня? Гимнастические карематы и прочие товары для фитнеса и йоги Как перевести деньги с epayments на карту приватбанка Все сауны и бани вашего города

Публикации