Входимо в епоху "гібридного" визнання ПЦУ, - богослов про співслужіння ческого єрарха з Митрополитом Епіфанієм

21.11.2019 12:00 0

Входимо в епоху

Ставлення у так званих промосковських Православних Церквах до ПЦУ не є таким монолітним, як цього б хотіли у РПЦ. Свідченням цього є співслужіння Предстоятеля ПЦУ Епіфанія з єпископом Шумперкським Ісаєю (вікарієм Оломоуцько-Брненської єпархії Церкви Чеських земель і Словаччини).

Таку думку висловив український богослов Ілля Бей.

«До цього моменту не було однозначної заяви Синоду цієї Помісної Церкви щодо визнання або невизнання ПЦУ. І хоча інші її єпископи (всього їх в ПЦЧЗС шестеро) недавно співслужили з представниками Моспатрірхату, приїзд єпископа Ісаї до Києва свідчить, що навіть в тих Церквах, які вважаються повністю промосковськими, ставлення до ПЦУ не так вже монолітно, як його хочуть бачити в Москві», - написав він.

«Можна сказати, що ми входимо в епоху "гібридного" визнання ПЦУ: без особливих заяв, а просто за фактом співслужіння одного з архиєреїв Помісної Церкви. І якщо з боку Синоду до такого єпископу не буде використовуватися будь-які санкції, їх відсутність означатиме лише одне - Синод цієї Помісної Церкви не вбачає у факті співслужіння свого архиєрея з ПЦУ нічого крамольного, що, власне, і є визнанням.

Схоже, завтрашньому Синоду в Москві доведеться ще трохи скоротити диптих», - зауважив Ілля Бей.

Нагадаємо, вчора, 20 листопада, у Києві Предстоятель ПЦУ очолив Всенічне чування в кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Першоєрарху співслужили єпископ Шумперкський Ісая (вікарій Оломоуцько-Брненської єпархії Церкви Чеських земель і Словаччини), єрархи ПЦУ, екзарх Вселенського Патріарха архимандрит Михаїл, братія монастиря та запрошене духовенство.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/77884/

Следующая новость
Предыдущая новость

Клуб Вулкан 24 — отзывы реальных игроков Инвестиции в развитие гостиничного бизнеса Беларуси Быстрые заработки на азартных играх Разработка мобильных приложений для отелей Выбираем качественный ламинат на пол

Публикации