Всеукраїнський форум сім’ї по-своєму бачить «подолання гендерних стереотипів»

16.03.2018 16:42 9

Всеукраїнський форум сім’ї по-своєму бачить «подолання гендерних стереотипів»

Організаторами Всеукраїнського форуму сім'ї стали Громадський рух «Україна за сім'ю» й рух «Всі разом!», коаліція «Батьківство-Україна». Він відбувся за підтримки Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій і Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров'я України».
Серед викликів і загроз для інституту сім'ї організатори вбачають катастрофічну статистику розлучень, демографічну кризу, сумні дані щодо сирітства й безвідповідального батьківства, впровадження «гендерної термінології» до законодавства України, намагання спростити процедуру розлучень тощо.
Запрошеними гостями Форуму стали прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голова Інституту демографії Елла Лібанова, патріах УПЦ КП Філарет, єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, представники інших релігійних організацій, зокрема Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.
«Парламентарі відповідають за те, щоб українське правове поле було орієнтоване на інтереси сім'ї. І ми докладаємо максимум зусиль, щоб цей суспільний запит реалізувати у стінах Верховної Ради», – зазначив Павло Унгурян, голова міжфракційної депутатської групи «За духовність, моральність і здоров'я України».

Всеукраїнський форум сім’ї по-своєму бачить «подолання гендерних стереотипів»

Відбулися пленарні засідання й робота в тематичних секціях (освітні програми, потенціал суспільства щодо захисту сімейних цінностей, праця в медіапросторі, громадська та політична робота, батьківство). «За останні кілька років в Україні на державному рівні ухвалені деякі постанови, які зазіхають на сімейні традиції й цінності. Але водночас набуває великого масштабу сімейний рух. Цього року заплановані вуличні тематичні фестивалі у 50 містах України», – повідомив Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!».
На завершення Форуму було ухвалено резолюцію та представлено календарний план просімейних заходів на 2018 рік. У резолюції постановили звернутися до органів центральної й місцевої влади із вимогами зберегти в Конституції визначення шлюбу як союзу чоловіка і жінки; вилучити з правового поля словосполучення «гендерна ідентичність» і «сексуальна орієнтація»; не допустити ухвалення закону «Про цивільне партнерство»; виключити з регулятивних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми й положення, які ставлять за мету «подолання гендерних стереотипів»; заборонити пропаганду й популяризацію різних видів девіантної статевої поведінки й антисімейних ідей; створити Міністерство у справах сім'ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім'ї; рекомендувати Міністерству соціальної політики затвердити проект Концепції державної соціальної програми з питань захисту сім’ї на період до 2020 року.
Як зазначає кореспондент порталу "Релігія в Україні", цими ж днями на сайтах і в соціальних мережах деяких релігійних організацій, зокрема УГКЦ, УПЦ (МП) тощо з'явилися заклики приєднатися до ініціативи підписати петиції щодо захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї.
Ці петиції включають п'ять пунктів – сперечань з Планом заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, яку розробив Кабмін України у 2015 році. При цьому 1-й і 2-й пункти петицій містять викривлену інформацію про зміст зазначеного Плану, а 5-й пункт (пропозиція заборонити повіям, гомосексуалістам і наркоманам бути донорами крові) викликає сумніви з точки зору прав людини. Загалом організатори Форуму, так само як і автори петиції, звужують поняття «гендерна ідентичність» до кола сексуальних меншин, тоді як воно давно існує в науковому обігу без обов'язкової прив'язки до сексменшин. «Подолання гендерних стереотипів» і в міжнародних документах, і в Плані з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини України стосуються насамперед прав жінок.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Преимущества развивающих деревянных игрушек Необходимые жидкости для очиски двигателя Дитячий одяг на всі сезони На Харківщині урочисто відкрили і освятили пам'ятник гетьману Івану Мазепі Поисковое продвижение интернет магазинов

Публикации