Вселенський Патріарх привітав українців з Днем Незалежності, а президент України закликав припинити залежність від російської церкви

27.08.2018 14:38 15

Вселенський Патріарх привітав українців з Днем Незалежності, а президент України закликав припинити залежність від російської церкви

Ранком на молебні за Україну, на якому були присутні президент з родиною, голова Верховної Ради, секретар РНБО та урядовці, з промовам та молитвами виступили представники основних конфесій країни: предстоятелі УПЦ КП, УПЦ (МП), УГКЦ, УАПЦ, ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви Віталій Кривицький, головний рабин Києва та України Яков Дов Блайх, голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк.

Всі разом вони просили миру та Божого благословіння для України.
Далі, під час участі у параді до Дня Незалежності України, президент Петро Порошенко вкотре наголосив на важливості для країни отримання томосу про автокефалію Української Православної Церкви.
«Не може бути вільним тіло, коли душа – в полоні. Нехай сьогодні нас почують у Константинополі, в Москві та Ватикані. Ми маємо твердий намір розрубати останній вузол, яким імперія відчайдушно намагається нас прив’язати до себе. Ми сповнені рішучості покласти край протиприродному та неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви. Церкви, яка освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо – теж російське», - підкреслив глава держави.
Як відомо, Константинополь не визнає привласнення Москвою Київської митрополії та постійно про це нагадує.
Президент також нагадав, що хрещення прийшло в Україну від Константинопольської Церкви-Матері і саме з Києва розійшлося широкими просторами Східної Європи. «Українське християнство має понад тисячолітню історію, власну богословську, літургійну і церковну традицію. Зараз, коли ми відновили і захистили державну незалежність України із столицею в Києві, немає жодних причин для того, щоб серед інших помісних Православних Церков не було рівної їм Помісної Православної Церкви України», - підкреслив глава держави.
За його словами, питання томосу про автокефалію для Православної Церкви України виходить далеко за межі релігійного. «Воно з того ж ряду, що зміцнення армії; що захист мови; що боротьба за членство в Євросоюзі та НАТО. Це – ще один стратегічний орієнтир на нашому історичному шляху. Це – вагома складова нашої незалежності», - резюмував президент.
Також Петро Порошенко провів телефонну розмову зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. Патріарх привітав українців з Днем Незалежності України. «Найтепліші вітання усім українцям, охопленим любов’ю Константинопольської Матері-Церкви», - сказав він.
Президент України подякував Вселенському Патріарху і розповів про ранкову молитву за Україну. Співрозмовники обговорили подальші дії на шляху створення єдиної помісної Православної Церкви України.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественная обувь для ваших деток В Радомышле готовится международная межконфессиональная конференция по работе с детьми-аутистами Лучшие похоронные услуги по приемлемой стоимости Сучасні елеватори Лучшие изделия из камня

Публикации