Вселенський Патріарх: Кінцева ціль – дарувати Українській Церкві автокефалію

28.07.2018 16:03 6

Вселенський Патріарх: Кінцева ціль – дарувати Українській Церкві автокефалію

Глава держави висловив вдячність патріарху Варфоломію «за постійну турботу Матері-Церкви про віруючих українського народу, який переживає непрості часи агресії проти нашої держави з боку Російської Федерації, у зв’язку з незаконною анексією Криму».
Петро Порошенко також висловив вдячність за позицію щодо Української Церкви. «Для більшості українців є дуже важливими слова Його Всесвятості про те, що Україна не є канонічною територією російської православної церкви. Що передача в 17 столітті контролю Москві відбувалася в неканонічний спосіб. І так само, як і ми, Його Всесвятість вважає нашою Матір’ю-Церквою саме Константинопольський Патріархат», - наголосив президент.
Глава держави також подякував представникам Вселенського Патріархату за те, що вони розділили святкування такої важливої для українців дати разом з нашим народом. «Дуже дякую вам за цю молитву. Дуже дякую за підтримку нас. Дуже дякую, що завтра ми будемо спільно святкувати цю важливу річницю», - сказав Глава держави.
«Ми впевнені в тому, що ці молитви і ці слова зараз допомагають нам об’єднати людей. Допомагають нам, щоб кожен українець знайшов свою дорогу до Бога», - додав Петро Порошенко.
Глава держави подякував за такий важливий сигнал, благословення України і підтримку. Президент зазначив, що Україна сподівається на рішення про надання томосу про автокефалію. «Це історичний момент для України і української церкви повернутися в лоно Церкви-Матері», - підкреслив Петро Порошенко.
Представник Вселенського патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл наголосив, що від імені глави Константинопольського Патріархату делегація Патріархату сьогодні перебуває в Україні. «З великою приємністю я передаю Вам послання від Його Всесвятості», - сказав він.

Вселенський Патріарх: Кінцева ціль – дарувати Українській Церкві автокефалію

Єпископ Едмонтський Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат) владика Іларіон зачитав послання патріарха Варфоломія, який відзначив важливість хрещення святого Володимира від першопрестольної церкви Константинополя в метрополії Херсонесу та хрещення України-Русі. «Новохрещений народ увійшов під духовне керівництво, нестримну турботу і церковний покров церкви Константинополя через створення митрополії Київської і всієї Русі, яка стала шістдесятою метрополією Вселенського Патріархату», - йдеться у посланні.
У посланні Вселенського Патріарха наголошено: «Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської Церкви, яка ніколи не переставала і не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви і в ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Развлечения и заработок на ведущем игорном ресурсе Как защитить нагревательные приборы от накипи Учим английский на солнечной Мальте Где купить готовый сейф или заказать его изготовление Необходимые жидкости для очиски двигателя

Публикации