Вселенський патріарх високо оцінює конференцію «Помісна Православна Церква в Україні»

13.11.2017 15:47 18

Вселенський патріарх високо оцінює конференцію «Помісна Православна Церква в Україні»

"Московський патріархат здійснив сепаратні домовленості із католицькою Апостольською Столицею без погодження із іншими Православними Церквами. Константинопольський патріарх підтвердив, що підготовка та підписання Гаванської Декларації не проводились за згодою чи за дорученням Вселенського Патріархату або Собору настоятелів Помісних Православних Церков. Цей двосторонній документ стосується тільки Римської католицької церкви та Московського патріархату. Чи не про новітню унію йдеться? Це питання також обговорювалося на конференції «Століття української визвольної боротьби: процеси українського державотворення та становлення Помісної Православної Церкви в Україні», що відбулася у Києві 8 листопада 2017 р.", -- пише Олександр Саган на Фейсбук-сторінці.
Також він цитує листа з Константинопольської Церкви:

"Вселенський Патріархат
Святий та священний Синод
Головний секретаріат
Фанаріон, 9 жовтня 2017 року
Православний центр
вул. Мазепи 9
м. Самбір
Львівська область 81400
Україна
Шановні та улюблені у Бозі брати і сестри!
Його Святість Вселенський Патріарх Варфоломій доручив мені передати Вам наступне.
Його Святість хотів би подякувати за інформацію про нещодавно проведену Вами конференцію «Помісна Православна Церква в Україні: історична та сучасна роз‘єднаність». Він високого оцінив те, що цей науковий захід зібрав для участі провідних науковців, теологів, представників духовенства, мирян, а також представників місцевих органів влади. Лише академічне вивчення, молитовне роздумування, діалог та добра воля здатні подолати цю роз‘єднаність між людьми.
Щодо вашого запиту стосовно спільної декларації, підписаної Його Святістю Папою Римським Франциском та Блаженнішим патріархом Московським Кирилом, особливо щодо її пункту 27, повідомляємо, що підготовка та підписання цього документу не проводились за згодою чи за дорученням Вселенського Патріархату або Собору настоятелів Помісних Православних Церков. Цей двосторонній документ стосується тільки Римської католицької церкви та Московського патріархату.
Дякуючи та вітаючи Вас від імені Константинопольської Матері-Церкви, передаю Вам молитви та благословення Його Святості.
Щиро ваш,
архімандрит Йоахим
+ Архімандрит Йоахим Білліс
Головний секретар"

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Нижнее бельё Kleo Сколько стоит анализ на группу крови Качественный ремонт холодильников «Грецький» храм у Ніжині знову відкрив двері для парафіян Очередные попытки правительства Швейцарии взяться за игорный онлайн бизнес

Публикации