Вперше українець став патріаршим дияконом у Константинополі

01.12.2018 0:18 0

Вперше українець став патріаршим дияконом у Константинополі

Дияконську хіротонію українця за походженням Андрія Крочака здійснив 30 листопада 2018 р. у соборі св. Георгія на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій під час святкового богослужіння на честь Апостола Андрія Первозванного. Патріарх надав українцеві нове черенече ім’я Іаковос (Яків).

Він служитиме патріаршим дияконом при Вселенському Патріархові в Константинополі, — повідомив власкор РІСУ.

Перед тим, 29 листопада, по завершенню роботи Синоду Вселенського Патріархату, з благословення Патріарха Варфоломія постійний представник Вселенського Патріархату при Всесвітній Раді Церков у Женеві архиєпископ Тельміський Йов (Геча) здійснив над Андрієм Крочаком іночеський постриг.

Єродиякон Іаковос (Андрій Крочак) народився 17 січня 1991 р. в українській емігрантській родині в м. Саскатуні в Канаді. Його батько Тарас Крочак – православний священик, який служить в канадському місті Калгарі, в Українській Православній Церкві Канади під омофором Вселенського Патріархату.

Андрій Крочак навчався на богословському факультеті Салонікійського університету ім. Арістотеля у Греції та в аспірантурі при Інституті вищих досліджень в галузі православного богослов'я при Православному центрі Вселенського патріархату в Шамбезі (діє в Швейцарії на базі Вселенського Патріархату, Фрібурзького та Женевського університетів). Має наукову ступінь кандидата теології, вільно володіє чотирма мовами – українською, англійською, грецькою та французькою. Працює над докторською дисертацією з літургійної теології при Паризькому католицькому інституті у Франції.

На запрошення Патріарха Варфоломія тривалий час проходив послушництво та стажування при Вселенській Патріархії на Фанарі, де й проживає. Є духовним сином і учнем відомого православного богослова, архиєпископа Тельміського Йова (Гечи), який так само за походженням є українцем з Канади.

У нього тепер імя Яків в честь преп. Якова (Цілікіса) Евейського, який походив з Лівісі біля Тельмісоса в Малій Азії.

Нагадаємо, 29 листопада в Константинополі завершив роботу Синод Вселенського Патріархату, на якому було затверджено проект Статуту об’єднаної автокефальної Православної Церкви в Україні та розглянуто питання скликання установчого Собору такої Церкви в Україні і надання їй канонічного Томосу про автокефалію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/constantinople_patriarchy/73729/

Следующая новость
Предыдущая новость

Оптимальный вариант доставки из Китая- железнодорожные перевозки Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы Минеральные удобрения для цветоводства и сельского хозяйства Легкие победы для всех решительных участников Светодиодные лампы Эдисона – новинка с ретро дизайном

Публикации