Владиці Філарету потрібно змиритися з позицією суспільства, - Мирослав Маринович

18.05.2019 22:13 0

Владиці Філарету потрібно змиритися з позицією суспільства, - Мирослав Маринович

Нещодавно Патріарх Філарет зробив низку гучних заяв щодо предстоятеля ПЦУ Епіфанія та Церкви в цілому. Експерти пояснюють такі заяви поважним віком Філарета.

Про це в коментарі інтернет-виданню Новости України – From-UA розповів український правозахисник, член-засновник Української Хельсинської групи, віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Заяву Філарета про те, що Київський Патріархат досі не ліквідований і він планує відновити його діяльність, Мирослав Маринович пояснив так:

«Ми фактично маємо справу, як на мене, з доволі неадекватною поведінкою старшої людини. Не дивуємось, ми всі прийдемо до цього віку, але треба просто зрозуміти, що з часом людина не може охопити всі аргументи, вона бачить лише окремі аргументи, які видаються їй важливішими».

Що ж стосується ризику втрати Томосу, що достатньо активно обговорювалося останнім часом, то, за словами експерта, така загроза була «до того моменту, поки не стало ясно, що владики фактично не підтримали Філарета».

«Були лише владики з російської території, що було зрозуміло, чи з підросійської, як Крим. Там окрема логіка. Але владики з України не прийшли. І це говорить про те, що все-таки розколу не буде», - сказав Мирослав Маринович.

Він зазначив, що владиці Філарету потрібно змиритися з позицією суспільства.

«Тепер треба спокійно дати можливість людині заспокоїтися і змиритися з тим, що все-таки суспільство тверезіше думає», - додав аналітик.

Як вже інформувала РІСУ, почесний Патріарх Філарет скликав у Володимирський собор колишніх священнослужителів УПЦ КП для вшанування священномученика Макарія та дружньої бесіди. Запрошення на молитву владика Філарет розіслав на бланку Київського Патріархату усім єпископам, крім Митрополита Епіфанія. Після розголосу у ЗМІ, він такожзапросив і Предстоятеля ПЦУ Епіфанія, який і не планував брати участь у святкуванні через запланований візит до Маріуполя.

Раніше почесний Патріарх Філарет критикував нинішній Статут ПЦУ і заявляв, що Київський Патріархат досі існує. «Дружню бесіду» з єрархами у Володимирському соборі, на яку 14 травня приїхало лише 4 єпископи колишньої УПЦ КП з понад 40, низка оглядачів називають спробою владики Філарета відродити та очолити УПЦ КП і таким чином розколоти ПЦУ.

Пізніше Філарет виступив із Заявою, в якій підтвердив тезу про існування Київського Патріархату і заявив, що ліквідувати його може тільки Помісний Собор. У заяві Філарет виклав свої умови: Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а Патріарх (тобто він, Філарет) відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні. Предстоятель нічого не робить всередині Церкви без згоди Патріарха. Патріарх головує на засіданнях Священного Синоду і на Соборах ПЦУ.

У відповідь на це очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній заявив: «ПЦУ ніколи вже не повернеться до старої моделі управління, як того вимагає Філарет». Тиск і ультиматуми, які ставить перед ним Філарет, Митрополит Епіфаній розцінює, як «приниження Предстоятеля Церкви, бо вони несумісні зі Статутом ПЦУ і Томосом».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/75862/

Следующая новость
Предыдущая новость

Данилюк пояснил, почему закон про легализацию настолько долго лежит в Раде Toyota Prado с новыми функциями для вашего удобства и функциональности Дізнайтесь від компанії «Space Site», чому вам не обійтись без власного сайту — 4 вагомих аргумента Треккинг в Непале: что это и где заказать Где купить аттестат о полном среднем образовании

Публикации