Владику Філарета залишили у ПЦУ, двох російських єпископів відправили поза штат, - рішення Синоду

24.06.2019 16:05 0

Владику Філарета залишили у ПЦУ, двох російських єпископів відправили поза штат, - рішення Синоду

Священний Синод ПЦУ, який сьогодні, 24 червня, відбувся у Києві, прийняв рішення підпорядкувати усі парафії та монастирі Предстоятелю ПЦУ Епіфанію. До останнього часу ними опікувався почесний Патріарх Філарет.

Про це під час брифінгу повідомив архиєпископ Євстратій (Зоря), який став офіційним речником Київської Митрополії ПЦУ.

"Синод довго обговорював ставлення до тих подій, що відбулися 20 червня під час зборів у Володимирському соборі, які почесний Патріарх Філарет назвав Помісним собором УПЦ КП, і сформулював рішення: "У зв’язку з невиконанням почесним Патріархом Філаретом подання реєстрації документів Київської єпархії вирішено підпорядкувати Предстоятелю ПЦУ всі парафії та монастирі міста Києва, які до 15 грудня перебували у складі Київського Патріархату"", - повідомив владика.

Речник ПЦУ також зазначив. що за активну участь у діях, спрямованих на протистояння у церковному середовищі, Синод виключив зі складу єпископату ПЦУ митрополита Білгородського Іоасафа Шибаєва та вікарного єпископа цієї єпархії Петра Москальова.

Як повідомив архиєпископ Євстратій, заборонені у священнослужінні архимандрит Андрій (Маруцак) та єромонах Ілля (Зеленський) можуть письмово протягом одного місяця звернутися до Священного Синоду через подання прохання на ім’я Предстоятеля щодо розгляду їхніх справ.

«Визначити, що прийняття кліриками рукоположення у єпископський сан без обрання Священним Синодом Православної Церкви України є підставою для категоричної відмови у задоволенні їхніх можливих у майбутньому прохань бути прийнятими до складу єпископату Православної Церкви України», - зачитав єрарх рішення Синоду.

Беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською Православною Церквою, Священний Синод ПЦУ також вирішив залишити почесного Патріарх Філарета у складі єпископату Православної Церкви України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/76270/

Следующая новость
Предыдущая новость

Всегда говори «Да» Адвентисты доставили в зону АТО более 12 тысяч литров питьевой воды Что делать, когда подросток не хочет учиться Изготовление бумажных пакетов с логотипом Экологический паспорт

Публикации