Влада "ЛНР" заборонила діяльність євангельських церков

17.10.2018 16:11 3

Влада

Підтримувана Росією окупаційна влада “ЛНР” відмовила євангельським церквам у перереєстрації та заборонили їм будь-яку релігійну діяльність, у тому числі у власних молитовних будинках і навіть у приватних помешканнях, повідомляє Інститут релігійної свободи.

16 жовтня від керівників різних євангельських протестантських Церков України стало відомо, що окупаційна влада Луганська відмовила у реєстрації всім церковним громадам євангельських християн (баптистам, п'ятидесятникам, адвентистам).
Це означає повну заборону релігійної діяльності євангельських церков на окупованих територіях Луганської області. При цьому, як засвідчили представники церков, ця заборона стосується не лише богослужінь у молитовних будинках, але в тому числі і домашніх зібрань віруючих, за що загрожують штрафи та арешти.
Формальною підставою для відмови стали негативні висновки так званої “релігієзнавчої експертизи”.
Водночас віруючі побоюються, що окупаційна влада реалізує свої попередні погрози щодо конфіскації молитовних будинків тих релігійних громад, які не пройдуть перереєстрацію.
“Не знаємо, чи зможемо наступної неділі провести богослужіння в церковній залі. Влада сказала, що приміщення вже не належить нам”, – сказали представнику ІРС в одній з церков Луганщини.
У лютому 2018 року окупаційна влада Луганська запровадила “закон ЛНР” про свободу совісті та релігійні об'єднання, згідно з яким усі діючі на окупованих територіях Луганської області релігійні об'єднання впродовж шести місяців повинні були пройти обов'язкову процедуру перереєстрації. Згодом окупаційна влада продовжила крайній строк перереєстрації, який завершився 2 серпня цього року, ще на два з половиною місяці – до 15 жовтня.
У спостерігачів складається враження, що спонукання до перереєстрації було приводом для окупаційної влади зібрати дані про євангельські церкви та їхніх членів, щоб продовжити свою практику релігійних переслідувань більш цілеспрямовано. "Водночас сама ідея перереєстрації релігійних громад використовується проросійськими сепаратистами як ширма, щоб створити вигляд "законності" їхнім злочинам проти віруючих різних конфесій та намаганням встановити тотальний контроль над населенням окупованих територій", - зазначає ІРС.
Варто зауважити, що “закон ЛНР” обмежує коло православних громад, які можуть діяти на окупованих територіях Луганщини, вимагаючи від них визнання вселенським православ'ям і лише “в рамках канонічної території Московського Патріархату” (стаття 6). Така вимога по факту ставить під загрозу діяльність храмів Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Як повідомлялося раніше, підтримувані Росією бойовики примушують релігійні організації окупованих територій до перереєстрації під загрозою заборони будь-якої їхньої діяльності, штрафів та конфіскації храмів, молитовних будинків і іншого церковного майна. Як приклад, окремі релігійні громади вже зазнали свавільних обшуків, пограбування чи повного закриття храмів і молитовних будинків.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/freedom_of_conscience/73095/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить детский спортивный комплекс-уголок для дома и квартиры Біля Полтави розташовано дитячий табір УАПЦ В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Выигрывать легко, удобно и просто Роскошные свадебные платья в салоне «Анабель»

Публикации