Видання “Ісламознавство” та “Татари на Волині” будуть презентовані у Львові

12.09.2018 20:34 9

Видання “Ісламознавство” та “Татари на Волині” будуть презентовані у Львові

Відвідувачам буде презентовано дві книги - навчально-методичний посібник “Ісламознавство” та колективне дослідження “Татари на Волині: історія, культура, контакти”.
Видання презентуватиме Михайло Якубович - знаний український сходознавець, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу, голова Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія», автор першого повного перекладу смислів Корану українською мовою з арабської, офіційно опублікованого урядовими організаціями Саудівської Аравії і Туреччини, ісламськими організаціями України; перекладач низки філософських та доктринальних праць ісламських мислителів (творів Аль-Фарабі та ібн Рушда, уривків з праць Міскавайга, Фахр ад-Діна ар-Разі, ібн Хальдуна, Абдессаляма Йассіна та ін., дослідник релігійно-філософської спадщини Кримського ханства, автор кількох монографій та понад 100 наукових розвідок, опублікованих в Україні та закордоном, учасник багатьох міжнародних наукових конференцій та дослідницьких проектів у США, Польщі, Німеччині, Бельгії, Італії, Саудівській Аравії, Ірані, Туреччині та ін., лауреат премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша.
Навчально-методичний посібник “Ісламознавство” (Вінниця, 2018) постав як результат роботи двох авторів – муфтія Духовного управління мусульман України “Умма” шейха Саїда Ісмагілова (він же - голова Українського Центру ісламознавчих досліджень) та Михайла Якубовича. Це видання є одним із перших в Україні посібників, орієнтованих на викладання навчального курсу “Ісламознавство”, орієнтовано на знайомство із питаннями ісламу, його місцем в українській культурі. Видання рекомендоване до друку Вченою радою Острозької академії. Видання рекомендоване до друку Вченою радою Острозької академії. У книзі приділено увагу важливим аспектам ісламського віровчення, що повинно сприяти розумінню процесів сучасного ісламу. Видання містить цікаві додатки, зокрема йдеться про Хартію мусульман України, Соціальну концепцію мусульман України, а також словник ісламських релігійних термінів арабського походження.
Друга книга – колективне дослідження “Татари на Волині: історія, культура, контакти” (Вінниця, 2018) із серії “Бібліотека ісламознавства”. Серед авторів – уже згаданий Михайло Якубович, а також Віталій Щепанський (кандидат історичних наук, старший викладач кафедри релігієзнавства та теології Нацуніверситету “Острозька академія”) та Петро Кралюк (український філософ, відомий письменник і публіцист та авторитетний вчений, доктор філософських наук, професор, голова вченої ради «Острозької академії», засл.діяч науки і техніки України, лауреат багатьох вітчизняних та міжнародних премій, зокрема Гранослов, імені Світочів, Гоголя, Джеймса Мейса тощо).
У монографії “Татари на Волині: історія, культура, контакти” розглянуто історичні, суспільні та культурні зв’язки Волині та мусульманського світу - для багатьох це питання й досі лишається білою плямою, хоча археологічні дослідження, які проведені у селах Листвин (Рівненська область«, Мильськ (Волинська область), актуалізують це питання. Віталій Щепанський наголошує, що дослідження варто проводити на рівні аналізу усної історії, працюючи у місцевих архівах, фіксуючи розповіді татарських родів. Зібрані у книзі матеріали цікаві для грунтовного вивчення власної історії. Робота над виданням стала для науковця й певним особистим відкриттям, коли йшлося про роботу із матеріалами, що стосуються села Федорівка (у минулому Тудорів) Гощанського району.
Книга складається з двох частин: ”Ранньосередньовічна Волинь і мусульманський схід” (три нариси) та “Іслам у Погоринні” (6 нарисів). У додатках вміщено дев’ять історичних документів, що висвітлюють історії татар на Волині від XVI ст. до 1931 р.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучший восточный сериал 2017 «Мехрамис»: смотреть онлайн в хорошем качестве Мультфильм Алиса в зазеркалье: сюжет, оценки, отзывы Булгары в Татарстане Экскурсия по Санкт-Петербургу. Старейшие храмы Питера. Виртуальные развлечения с денежными призами победителям

Публикации