Виверження вулкану сприяло поширенню християнства серед вікінгів, - науковці

20.03.2018 13:58 6

Виверження вулкану сприяло поширенню християнства серед вікінгів, - науковці

Потужне виверження вулкану Елдґ'я в Ісландії стало однією з причин поширення християнства в Х столітті нашої ери.

На думку вчених, виверження вулкана прискорило прийняття християнства ісландцями, пише Новое время з посиланням на Science Daily.

Міжнародна група дослідників виявила, що найзнаменитіша середньовічна поема Ісландії, в якій описується кінець язичницьких богів і прихід нового єдиного бога, описує виверження і використовує спогади про це, щоб стимулювати християнізацію Ісландії.

Виверження вулкану Елдґ'я, найбільше в Ісландії, почалося близько весни 939 року і тривало, принаймні, до осені 940 року. Щоб датувати цю подію, дослідники проаналізували гляціологічні вимірювання проб з гренландських льодовиків і модель температурних аномалій, побудовану по річних кільцях дерев.

Це була колосальна подія, під час якої викинулось близько 20 кубічних кілометрів лави.

"Це було надзвичайно потужне виверження, але ми все ж були здивовані тим, наскільки сильними були його наслідки. Вся Євразія, починаючи з півночі Європи і закінчуючи північчю Китаю, пережила цілу серію довгих, суворих зим і літніх посух", - розповідає Тім Ньюфілд, історик з університету Джорджтауна.

"Наслідки виверження Елдґ'я були руйнівними для молодої колонії в Ісландії - дуже ймовірно, що земля була залишена і голод серйозний. Тим не менш, в Ісландії немає збережених текстів цього часу, які надають нам прямі звіти про виверження", - сказав співавтор дослідження професор Енді Орчард з Оксфордського університету.

Вчені вважають, що виверження все ж було описано ісландцями, але не в хроніках, а в апокаліптичній поемі "Пророкування вельви". У поемі чаклунка оповідає про початок світу, його загибель і відродження, і неодноразово згадує явища, дуже схожі на виверження вулкану.

Пророчиця пророкує загибель старих богів в ході потужного вселенського катаклізму - масових вивержень вулканів, розрядів блискавок, затемнення і навали "вогненних велетнів". Коли Один і інші боги вмирають, їх місце займає єдиний бог.

На думку авторів статті, "Пророкування вельви" навмисно використовувало образи катаклізму з метою привернути ісландців до християнства.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/70516/

Следующая новость
Предыдущая новость

Католики і православні спільно пом'янули 74-ту річницю трагічних подій на Волині Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя Єпископ УПЦ КП відвідав військових у зоні АТО Полезные советы по дому, саду и даже интернету всегда под рукой Берите автомобили во временное пользование

Публикации